سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک کیک کاکا کدو

کیک کاکا کدو
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
آرد سفید ۱ پیمانه
شکر ۲/۳ پیمانه
کدو حلوایی ۱ پیمانه
روغن مایع ۱/۴ پیمانه
شیر ۱/۴ پیمانه
گلاب ۲ قاشق غذا خوری
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
پودر دارچین ۱ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۲ عدد
کیک کاکا کدو
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک کاکا کدو
روش ساخت
مرحله 1ابتدا تخم مرغ را به همراه شکر و پودر دارچین و هل درون ظرف گودی ریخته با همزن دستی یا برقی تا زمانی که پف کرده و کرم رنگ شوند میزنیم.
مرحله 2سپس روغن ، شیر(آب ولرم) ،زعفران (اختیاری)،گلاب و پوره کدو حلوایی را افزوده و در حد مخلوط و یکدست شدن مواد را هم میزنیم.
مرحله 3حالا آرد و بکینگ پودر را که از قبل دو تا سه بار الک نموده ایم را در چند مرحله و کم کم به مواد فوق افزوده و بصورت دَوَرانی(فولد کردن) هم میزنیم تا پف مواد نخوابد.
مرحله 4برای اینکه کیک به قالب نچسبد و بعد از پخت به راحتی از آن خارج شود. 1قاشق غذاخوری آرد را با 1قاشق چایخوری روغن مایع یا جامد مخلوط کرده و به کمک فرچه به کف و اطراف قالب میمالیم.
مرحله 5حالا مواد را داخل قالب مورد نظر ریخته و در فری که از 15دقیقه قبل گرم کرده ایم در طبقه وسط و دمای 180درجه به مدت 40دقیقه میگذاریم.
مرحله 6بعد از این مدت کیک را با کمک خلال دندان چک کرده و اگر چیزی به آن نچسبید و تمییز بیرون آمد کیک آماده است.برای طلایی شدن روی کیک 5الی 10دقیقه گریل بالا را روشن کرده و سپس خاموش و بعد از خنک شدن در ظرف سرو برگردانده و با مواد دلخواه مثل پودر نارگیل ،پودر پسته،سس شکلاتی،ترافل و... تزیین مینماییم. نوش جان
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین