سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک کیک پسته و توت فرنگی

کیک پسته و توت فرنگی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
شکر ۱۰۰ گرم
آرد ۱۰۰ گرم
کره ۱۰۰ گرم
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
پودر پسته ۶۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
شیر ۴ قاشق سوپ خوری
پودر پستهبه مقدار لازم
توت فرنگیبه مقدار لازم
گل محمدیبه مقدار لازم
رنگ خوراکیچند قطره
مواد لازمبه مقدار لازم
گلاب ۱ قاشق چای خوری
پودر شکر ۱۰۰ گرم
پودر وانیل ۱/۲ قاشق چای خوری
پنیر ماسکارپونه ۱۲۵ گرم
خامه فرم گرفته ۲۵۰ میلی لیتر
کیک پسته و توت فرنگی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک پسته و توت فرنگی
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید. برای آماده کردن کیک، آرد و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط کرده و الک کنید، سپس پودر پسته را اضافه کرده و به همزدن ادامه دهید. در ظرف دیگری کره و شکر را با همزن برقی آنقدر بزنید تا نرم و یکدست شوند، سپس تخم‌مرغ را دانه دانه اضافه کنید و بعد از هر تخم‌مرغ، مواد را خوب با هم مخلوط کنید. در انتها شیر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. در صورت تمایل رنگ خوراکی را هم در این مرحله اضافه کنید.
مرحله 2قالب مورد نظرتان را با مقداری روغن چرب کنید. مقداری آرد هم داخل قالب بریزید. حالا مایه کیک را داخل قالب بریزید و پخش کنید. قالب را به مدت 40-35 دقیقه داخل فر قرار دهید تا کیک آماده شود. بعد از اینکه کیک آماده شد، قالب را از فر خارج کنید و بگذارید خنک شود، سپس کیک را از قالب درآورید و صبر کنید تا کاملا خنک شود.
مرحله 3در این فاصله خامه کیک را آماده کنید. در ظرفی خامه فرم‌گرفته، پنیر، پودر شکر، پودر وانیل و گلاب را بریزید به مدت 3 دقیقه با همزن خوب آن‌ها را مخلوط کنید. خامه حاصل را به مدت 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید.
مرحله 4بعد از زمان ذکر‌شده کیک را آماده کنید. یک لایه نازک از روی کیک را با چاقو برش بزنید و آن را داخل ظرفی پودر کنید و کنار بگذارید. کیک را از وسط نصف کنید. نیمی از آن را روی ظرف مورد نظرتان قرار دهید و روی آن را با خامه بپوشانید، سپس لایه دیگر را روی آن قرار دهید. کیک را کاملا با خامه بپوشانید. کیک پودر شده و پودر پسته را هم روی آن بریزید. کیک را به مدت 20-15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید.
مرحله 5کیک را با تکه‌های توت‌فرنگی و گل محمدی تزئین و سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین