سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک کیک نارگیلی با سس شکلات سفید

کیک نارگیلی با سس شکلات سفید
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
آرد ۱.۵ پیمانه
پودر نارگیل ۱/۲ پیمانه
شکر ۱/۲ پیمانه
تخم مرغ ۲ عدد
روغن مایع ۱/۲ پیمانه
شیر ۱/۲ پیمانه
بیکینگ پودر ۲ قاشق چای خوری
وانیل‏نوک قاشق چای خوری
شکلات سفید ۱/۳ پیمانه
نشاسته ذرت ۲ قاشق غذا خوری
شیر ۱/۲ پیمانه
خامه قنادی ۱/۲ پیمانه
کیک نارگیلی با سس شکلات سفید
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک نارگیلی با سس شکلات سفید
روش ساخت
مرحله 1کیک نارگیلی:فرو روشن می کنیم. آردو بیکینگ پودر سه بار الک می کنیم. در ظرفی تخم مرغ، شکر و وانیل رو با دور متوسط همزن می زنیم تا کرم رنگو کشدار بشه.
مرحله 2روغن‌ مایع اضافه می کنیم و با همزن می زنیم، شیر هم‌ اضافه کرده و با همزن زده و بعد پودر نارگیل اضافه کرده و با همزن می زنیم تا مواد یکدست شه.
مرحله 3آرد الک شده رو کم کم به مواد افزوده و با لیسک هم می زنیم تا مواد به طور کامل صاف و یکدست بشن و گلوله ای از آرد باقی نَمونه.
مرحله 4کف قالب کاغذ روغنی میذاریم و موادو داخل قالب ریخته و تو فر از قبل گرم شده با درجه حرارت 185°c به مدت 45 دقیقه قرار میدیم. بسته به دمای فر ممکنه این زمان بیشتر یا کمتر بشه. بعد از 30 دقیقه در فرو باز کنین و داخل کیک چاقو یا خلال دندون فرو کرده اگه موادی به چاقو نچسبید کیک آماده ست.
مرحله 5طرز تهیه سس شکلات سفید: نشاسته ذرتو تو شیر حل می کنیم. خامه می ریزیم و هم می زنیم تا نشاسته گلوله نشه. روی حرارت متوسط میذاریم و مدام هم می زنیم تا اینکه اولین جوش رو بزنه بعد از روی حرارت برداشته و شکلات رنده شده رو اضافه می کنیم و هم می زنیم تا شکلات با حرارت مواد آب شه.
مرحله 6سس شکلاتی آماده شده رو گرم روی کیک نارگیلی می ریزیم و به دلخواه تزیین می کنیم. برای تزیین کیک از پشمک و پاستیل شکری استفاده کردم. نکته اینکه سس شکلات من در آوردی بود ولی خدارو شکر خوب در اومد .
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین