سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک کیک شکلاتی مغزدار

کیک شکلاتی مغزدار
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲ نفر
مواد لازم
آرد ۲ پیمانه
شیر ۱ پیمانه
تخم مرغ ۳ عدد
شکر ۱/۲ پیمانه
روغن ۱/۴ پیمانه
پودر کاکائو ۲ قاشق سوپ خوری
شکلاتبه تعداد لازم
شکلاتبه مقدار لازم
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
کیک شکلاتی مغزدار
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک شکلاتی مغزدار
روش ساخت
مرحله 1ابتدا تمام مواد رو از یخچال بیرون میاریم تا به دمای محیط برسند و فر را در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم میکنیم و بعد شروع به آماده کردن مواد کیکمون میکنیم.
مرحله 2تخم مرغ ها (سعی کنید از درشت ترین تخم مرغ هاتون استفاده کنید) را در ظرف گودی میشکنیم و شروع به همزدن با همزن میکنیم تا از لختگی در بیاد و شکر و وانیل رو بهش اضافه میکنیم آنقدر با همزن میزنیم تا موادمون پوک و کرم و کشدار بشه و از دانه های شکر خبری نباشه.
مرحله 3و بعد شیر و روغن رو همزمان اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم میزنیم حالا مواد خشکمون که شامل آرد، بکینگ پودر،پودر کاکائو هستش رو سه بتر الک کرده و به مواد اضافه میکنیم در این قسمت از لیسک برای ترکیب کردن مواد استفاده میکنیم و در نهایت یک دقیقه با دور کند همزن میزنیم تا مواد یکدست بشه .
مرحله 4قالب های کوچیکمان رو با روغن جداکننده (ترکیب میزان مساوی از آرد و روغن جامد و روغن مایع)چرب میکنیم و تا یک سوم ، از موادمان پر میکنیم و یک عدد شکلات مغزدار در وسط قالب فرو میکنیم و داخل فر قرار میدیم تقریبا ۱۰ دقیقه زمان میبره تا کیک ها بپزن با خلال چک کنید در صورت نچسبیدن مواد کیک ها آماده اند.
مرحله 5بعد از سرد شدن کیک ها رو جدا میکنیم و قالب رو کاملا میشوییم و خشک میکنیم حالا کاکائو هایمان را به روش بنماری(حرارت بخار آب) ذوب میکنیم و با قلمو تمام دیواره و کف قالب رو آغشته میکنیم و به مدت یک دقیقه قالب را داخل یخچال گذاشته تا شکلات ها ببندد و این کار را دوبار تکرار میکنیم و بار دوم سریعا کیک پخته را درون قالب فرو میکنیم تا کیک و کاکائو به هم بچسبن.
مرحله 6زیاد فشار ندهید چون باعث ترک خوردم کاکائو میشود و بعد از چند دقیقه که در یخچال بگذارید به راحتی کیک های خوشگل از قالب جدا میشوند.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین