سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساب



کیک کیک شکلاتی طبقاتی با رزهای کرمی

کیک شکلاتی طبقاتی با رزهای کرمی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
کره ۷۵ گرم
شکر ۱.۵ پیمانه
آرد ۱/۱/۴ پیمانه
پودر کاکائو ۱/۲ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
جوش شیرین ۱ قاشق چای خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۲ عدد
شیر ۳/۴ پیمانه
آب ۳/۴ پیمانه
خامه فرم گرفته ۲ پیمانه
مواد لازم0
کره ۱ پیمانه
پودر قند ۳.۵ پیمانه
پودر کاکائو ۱/۲ پیمانه
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
خامه صبحانه ۴ قاشق سوپ خوری
پودر وانیل ۲ قاشق چای خوری
کیک شکلاتی طبقاتی با رزهای کرمی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک شکلاتی طبقاتی با رزهای کرمی
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 175 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. 2 عدد قالب گرد را با کاغذ روغنی بپوشانید کره را آب کنید و کنار بگذارید.
مرحله 2آرد، پودر کاکائو، بیکینگ‌پودر، جوش‌شیرین و نمک را داخل ظرفی بریزید و خوب مخلوط کنید. کره و شکر وتخم مرغ را در ظرف دیگری با همزن برقی بزنید تا خوب مخلوط شوند، سپس شیر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. در انتها آب داغ را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. حالا مخلوط آرد را به‌آرامی به مخلوط تخم‌مرغ اضافه کرده و هم بزنید تا مایه ای رقیق آماده شود.
مرحله 3مایه را داخل قالب‌ها بریزید و به مدت 40-35 دقیقه داخل فر قرار دهید تا کیک‌ها بپزندسپس آنها را از فر خارج کرده وبعد از خنک شدن از قالب ها خارج کنید.
مرحله 4در این فاصله کرم کره ای شکلاتی را آماده کنید. کره را حدود 4-3 دقیقه با همزن برقی بزنید تا نرم شود. به ترتیب پودر قند و پودر کاکائو را اضافه کرده وهم بزنید. نمک، پودر وانیل و خامه را اضافه کرده و دوباره مواد را با همزن بزنید. اگر غلظت کرم به‌اندازه لازم بود، بقیه پودر قند را اضافه نکنید.
مرحله 5کیک‌ها را از مقطع نصف کنید تا 4 لایه شوند.حالا آن ها یکی یکی روی هم قرار دده و مابینشان مقداری خامه فرم گرفته بمالید. یک لایه نازک کرم روی کیک و دیواره‌های آن بمالید. لبه‌های کیک‌ها را خامه فرم گرفته بمالید تا درزهای کیک مشخص نشود. بقیه کرم شکلاتی را با قیف و ماسوره مخصوص گل رز، به شکل گلهای رز روی کیک تزئین کنید. حالا می‌توانید کیک را سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستاره



فروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین