سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک کیک سیب و گردو

کیک سیب و گردو
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
آرد ۲ پیمانه
شکر ۳/۴ پیمانه
روغن مایع ۳/۴ پیمانه
تخم مرغ ۳ عدد
سیب ۲ پیمانه
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر ۱.۵ قاشق مربا خوری
مغز گردو ۱/۳ پیمانه
کیک سیب و گردو
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک سیب و گردو
روش ساخت
مرحله 1طبق روال تهیه همه کیک هایی که درست میکنیم ابتدا مواد خشکمون یعنی آرد و بکینگ پودر رو با هم مخلوط می کنیم و دو تا سه بار از الک رد می کنیم. سپس قالب رو کاغذ روغنی میندازیم و دیواره هاش رو با اندکی روغن چرب می کنیم.
مرحله 2فر رو روشن می کنیم و روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم می کنیم. حالا برای ابتدای کار تخم مرغ ها رو داخل یک طرف مناسب میشکنیم و شکر رو کم کم و به تدریج بهشون اضافه می کنیم.
مرحله 3بعد از اینکه دونه های شکر در تخم مرغ ها حل شد و صدای زبریشون شنیده نمیشد وانیل رو اضافه میکنیم.
مرحله 4همزدن شکر رو به اندازه ای ادامه میدیم که مخلطومون حجم محسوس پیدا کنه و رنگش کرم رنگ بشه. حالا نوبت اضافه کردن روغن هست. روغن رو اضافه  میکنیم و در حد مخلوط شدن مواد رو با هم هم میزنیم.
مرحله 5سپس آرد رو در دو تا سه مرحله اضافه می کنیم و با دور کند همزن و در حد اینکه آرد کاملا به خورد مخلوطمون بره با هم مخلوطشون می کنیم.
مرحله 6و بعد سیب های رنده شده که حتماً با دنده درشت باید اون رو رنده کنین به مخلوط کیکمون اضافه می کنیم و با کمک لیسک مواد رو با هم فولد میکنیم. سیب های رنده شده بلافاصله در تماس با هوا تغییر رنگ میدن و تیره میشن. نگران نباشین و کار رو ادامه بدین.
مرحله 7مرحله بعدی اضافه کردن گردوی خرد شده هست. من اون ها رو خیلی ریز نکردم چون دلم میخواد موقع میل کردن زیر دندن حسشون کنم ولی شما اگر دوست داشتین میتونی اون رو حسابی ریز کنین و بعد به مخلوط اضافه کنین.
مرحله 8حالا مخلوط کیک آماده شده رو داخل قالب می ریزیم و داخل فر قرار میدیم تا با دمای 180 درجه سانتیگراد برای 45 دقیقه بپزه.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین