سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک کیک سفید با دانه های انار

کیک سفید با دانه های انار
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
آرد سفید ۱/۲/۳ پیمانه
شکر ۱.۵ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق سوپ خوری
نمک ۳/۴ قاشق چای خوری
کره ۱۰ قاشق سوپ خوری
تخم مرغ (سفیده) ۴ عدد
شیر ۳/۴ پیمانه
پودر وانیل ۱ قاشق چای خوری
رنده پوست لیمو ۱ قاشق چای خوری
مواد لازم0
تخم مرغ (سفیده) ۴ عدد
پودر شکر ۱ پیمانه
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
کره ۴۵۰ گرم
آب انار ۱/۴ پیمانه
دانه اناربه مقدار لازم
کیک سفید با دانه های انار
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک سفید با دانه های انار
روش ساخت
مرحله 1آرد، شکر، بیکینگ‌پودر و نمک را بریزید و با هم مخلوط‌کنید. سپس تکه‌های کره را اضافه کرده و با همزن برقی با سرعت کم مخلوط‌کنید تا شبیه خرده نان شوند.
مرحله 2در ظرف دیگری سفیده‌های تخم‌مرغ، شیر، وانیل و رنده‌ پوست لیمو را با همزن برقی بزنید تا سفید شوند. سپس به‌آرامی به مخلوط آرد و کره اضافه کنید و با سرعت پایین آن‌ها را با هم مخلوط‌کنید تا مایه‌ی کیک آماده شود. مایه را داخل دو قالب بریزید. قالب‌ها را به مدت 40-30 دقیقه داخل فر را که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کرده‌اید، قرار دهید.
مرحله 3برای آماده کردن خامه، سفیده‌های تخم‌مرغ، شکر و نمک را با همزن برقی بزنید. سپس روی حرارت بخار آب قرار داده و هم بزنید تا داغ شود.
مرحله 4بعد ظرف را از روی حرارت بردارید و با همزن برقی با سرعت متوسط آن‌قدر بزنید تا حرارت مخلوط به دمای اتاق برسد. سرعت را کم کرده و تکه‌های کره را اضافه کنید، به این صورت که هر بار یک قاشق سوپ‌خوری کره اضافه کنید و هم بزنید. وقتی کره تمام شد، سرعت را بالا ببرید و مواد را آن‌قدر بزنید تا نرم و غلیظ شود. در صورت استفاده از آب انار، باید در این مرحله اضافه کنید.
مرحله 5حالا هرکدام از کیک‌ها را از وسط نصف کنید. مقداری خامه روی لایه‌ اول بمالید، سپس مقداری دانه‌ انار روی خامه بریزید. لایه‌ها را به همین ترتیب روی هم قرار دهیدتا کیک آماده شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین