سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک کیک رنگی با رویه پنیری مخصوص

کیک رنگی با رویه پنیری مخصوص
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۲ نفر
مواد لازم
آرد ۲.۵ لیوان
شکر ۱.۵ لیوان
روغن ۲/۳ لیوان
بیکینگ پودر ۲ قاشق چای خوری
شیر ۲/۳ لیوان
تخم مرغ ۳ عدد
اسانس وانیلچند قطره
رنگ خوراکیچند قطره
پنیر خامه ای ۴۰۰ گرم
کره ۸۰ گرم
پودر قند ۲ لیوان
اسانس وانیلچند قطره
شکلاتبه مقدار لازم
کیک رنگی با رویه پنیری مخصوص
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک رنگی با رویه پنیری مخصوص
روش ساخت
مرحله 1ابتدا فر را روشن کنید تا داغ شود(روی حرارت 180تا 200درجه سانتی گراد).کره و تخم مرغ را نیز از نیم ساعت قبل در دمای اتاق قرار دهید.داخل ظرفی مناسب روغن و شکر را مخلوط کرده و با همزن به خوبی یکنواخت کنید.
مرحله 2یک عدد تخم مرغ را به مواد افزوده و 1دقیقه مواد را با همزن به خوبی مخلوط کنید و بعد تخم مرغ های دیگر را به همین ترتیب اضافه کنید.چند قطره اسانس وانیل و یکی دو قطره رنگ خوراکی دلخواه را به مواد افزوده و مجدد با همزن آن را مخلوط کنید.
مرحله 3مواد خشک(آرد ، نمک و بکینگ پودر) را با هم مخلوط کرده و2بار الک کنید تا هواخورده و سبک شوند.شیر را جوشانده و اجازه دهید کاملا ولرم شود.
مرحله 4سپس شیر ولرم را به همراه مواد خشک کم کم به مایه کیک اضافه کنید و با لیسک مخلوط نمایید به این صورت که کمی شیر اضافه کرده و مخلوط کنید و بعد کمی ماده خشک ریخته و مخلوط کنید و تا انتها ادامه دهید.
مرحله 5ته قالب مورد نظر کیک کاغذ روغنی بیندازید و مایه کیک را داخل قالب بریزید سپس قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت نیم ساعت تا 40 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد.
مرحله 6س از پخت 15 دقیقه صبر کنید تا کیک خنک شود سپس از قالب خارج کنید و پس از اینکه کیک کاملا خنک شد از وسط کیک را نصف کنیدو آن را داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود.
مرحله 7طرز تهیه کرم پنیری:
مرحله 8کره نرم شده را داخلظرفی ریخته و پودر قند را کم کم به آن اضافه کنید و با همزن بزنید تا خوب مخلوط شود،پنیر خامه ای و اسانس وانیل را اضافه کرده و با قاشق مخلوط کنید تا بافتی یکدست و خامه ای پیدا کند.
مرحله 9وقتی کیک خنک شد داخل و روی آن را با کرم مخصوص آغشته کرده
مرحله 10مقداری شکلات تخته ای سفید رویش رنده کنید و برای سرو آماده کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین