سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابایتالیایی کیک دسر ویکتوریا

کیک دسر ویکتوریا
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۰ نفر
مواد لازم
آرد ۱۷۵ گرم
شکر ۱۷۵ گرم
کره ۱۷۵ گرم
تخم مرغ ۳ عدد
پودر کاکائو ۲ قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
اسانس وانیلچند قطره
پنیر ریکوتا ۴۵۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
شکر ۱/۳ لیوان
شکلات ۲۰۰ گرم
شیر ۱ لیوان
پودر ژلاتین ۴ قاشق غذا خوری
پودر پودینگ ۱ بسته
کیک دسر ویکتوریا
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک دسر ویکتوریا
روش ساخت
مرحله 1ابتدا فر را در دمای 180 درجه تنظیم کرده و روشن کنید تا داغ شود.تخم مرغ ها و کره را نیز در دمای اتاق قرار دهید.
مرحله 2در ظرفی مناسب کره و شکر را مخلوط کرده و خوب هم بزنید و بعد تخم مرغها را یکی یکی اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا یکنواخت شوند.به مایه کمی اسانس وانیل اضافه کرده و باز به خوبی هم بزنید.
مرحله 3آرد ، بکینگ پودر و پودر کاکائو را مخلوط کرده و 2تا3بار الک کنید تا کاملا هوا خورده و سبک شوند.این مواد را کم کم به مواد قبلی اضافه کرده و با لیسک به آرامی مخلوط کنید(حالت دورانی).قالبی را انتخاب کرده و داخل آن کاغذ روغنی قرار دهید.قاشق را چرب کرده و با آن از مواد برداشته و در قالب کاملا پخش کنید.(فقط یک لایه نازک بریزید و بقیه را نگه داری)
مرحله 4طرز تهیه دسر رویه:
مرحله 5پنیر ریکوتا و تخم مرغ را داخل ظرفی به خوبی مخلوط کنید و بعد شکر و کمی اسانس وانیل به آنها افزوده و مجددا به خوبی مخلوط کنید تا یکدست شوند. مایه را روی مایه کیک ریخته و با قاشق چرب مجدد آن را چرب کنید و بعد بقیه مواد کیک را روی آن پخش کنید.
مرحله 6قالب کیک را به مدت 1 ساعت داخل فر گرم شده قرار دهید تا کیک بپزد. پس از پخت کیک را از قالب خارج کنید و کنار بگذارید تا سرد شود.
مرحله 7طرز تهیه لایه سوم:
مرحله 8شکلات تخته ای را خرد کرده و به روش بن ماری آن را کاملا آب کنید. پودر پودینگ و شیر را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، هم بزنید تا پودینگ غلیظ شود سپس پودر ژلاتین را اضافه کنید و پس از اینکه حل شد از روی حرارت بردارید و با شکلات مخلوط کنید.
مرحله 9صبر کنید تا پودینگ کامل سرد شود.کیک سرد شده را به قالب برگردانید و پودینگ را روی آن بریزید و کاملا پخش کنید و آن را به مدت 7تا10ساعت داخل یخچال قرار دهید .
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین