سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک کیک خرما سوپرایز

کیک خرما سوپرایز
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۲ نفر
مواد لازم
تخم مرغ ۵ عدد
شکر ۱ لیوان
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
روغن مایع ۱ لیوان سرخالی
شیر ۱ لیوان
خرما ۱۰ عدد
آرد ۲ لیوان
بیکینگ پودر ۳ قاشق مربا خوری
گردوبه مقدار لازم
آرد ۳ قاشق غذا خوری
دارچینکمی
سس کارامل0
شکر ۴ قاشق سوپ خوری
آب ۱ قاشق سوپ خوری
عسل ۱ قاشق سوپ خوری
خامه صبحانه ۱۵۰-۲۰۰ گرم
کیک خرما سوپرایز
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک خرما سوپرایز
روش ساخت
مرحله 1ابتدا تخم مرغها را کمی زده تا کف کند بعد وانیل و شکر را افزوده با همزن زده تا کرم رنگ و کشدار شود بعد روغن را افزوده بعد شیر خرما «یک لیوان شیر را با 10 تا خرما میکس کرده» را اضافه کرده همزن را کنار گذاشته.
مرحله 2آرد و بکینگ پودر را با هم الک کرده و کم کم به مواد قبل اضافه کرده و با لیسک در یک جهت مخلوط کرده خمیر را دو قسمت کرده به یک قسمت 3 قاشق آرد اضافه کرده تا کمی غلیظ شود قالب را چرب کرده و کاغذ روغنی انداخته و یا اگر از قالب میان تهی استفاده کردیم با کره چرب کرده و آرد پاشی میکنیم .
مرحله 3خمیر غلیظ را ته قالب ریخته و روی خمیر خرماهایی که هسته آنها را درآورده و گردو گذاشتیم چیده و روی خرماها کمی دارچین پاشیده و بعد خمیر باقی مانده را روی خرماها ریخته و در فر 170 درجه به مدت یک ساعت قرار داده تا بپزد بعد از سرد شدن روی کیک سس کارامل ریخته .
مرحله 4برای سس کارامل: شکر و آب و عسل را با هم مخلوط کرده روی حرارت قرار داده تا زمانی که رنگ کارامل خرمایی تیره شود بعد خامه را افزوده مخلوط کرده تا یکدست شود. نکته ..اول 150 گرم از خامه را اضافه کنید اگر غلظت مواد خوب بود بقیه خامه را استفاده نکنید ولی اگر خیلی سفت بود کم کم بقیه خامه را اضافه کنید بعد سس کارامل را روی کیک ریخته و نوش جان
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین