سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک کیک توت فرنگی رویایی

کیک توت فرنگی رویایی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
کره ۱ پیمانه
پودر شکر ۲ پیمانه
تخم مرغ ۴ عدد
آرد ۴ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق سوپ خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
شیر ۱ پیمانه
پودر وانیل ۱ قاشق چای خوری
توت فرنگی ۴۰۰ گرم
مواد لازم0
پنیر ماسکارپونه ۲۵۰ گرم
پودر شکر ۲/۳ پیمانه
خامه فرم گرفته ۲ پیمانه
پودر وانیل ۱/۲ قاشق چای خوری
کیک توت فرنگی رویایی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کیک توت فرنگی رویایی
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید. دو عدد قالب گرد 22 یا 24 سانتی‌متری را چرب کنید. زرده و سفیده تخم‌مرغ‌ها را از هم جدا کنید. کره را با سرعت متوسط همزن آنقدر بزنید تا نرم شود، سپس شکر را اضافه کرده وهم بزنید. اول وانیل بعد زرده‌ها را دانه دانه اضافه کرده و بعد ازهردانه ،مواد را خوب هم بزنید
مرحله 2آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کرده و الک کنید. 3/1 از مخلوط آرد را به کیک اضافه کرده و به‌آرامی مخلوط کنید، سپس نیمی از شیر را بریزید و هم بزنید. 3/1 دیگر از مخلوط آرد را اضافه کنید و هم بزنید. بقیه شیر را هم بریزید. در آخر بقیه آرد را اضافه کنید و هم بزنید.
مرحله 3سفیده‌ها را با همزن بزنید تا پف کنند.بعد به‌آرامی به مایه کیک اضافه کنید. مواد را با همزن دستی به صورت دورانی مخلوط کنید تا مایه کیک آماده شود. مایه کیک را داخل 2 قالب بریزید. قالب‌ها را به مدت 30-25 دقیقه داخل فر قرار دهید تا کیک‌ها آماده شوند، سپس ‌کیک‌ها را از داخل قالب‌ها بیرون بیاورید و بگذارید کاملا خنک شوند.
مرحله 4پنیر ماسکارپونه و 3/1 پیمانه پودر شکر را با همزن برقی بزنید. در ظرف دیگری خامه فرم‌گرفته و پودر وانیل را با همزن بزنید. نیمی از مخلوط خامه را به مخلوط پنیر اضافه کنید. سرعت همزن را زیاد کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید. بقیه شکر و مخلوط خامه را هم اضافه کنیدو بزنید تا پف کند.
مرحله 5حالا ‌بین دو کیک را با توت فرنگی ایستاده و خامه پر کنید ‌‌. ‌روی کیک و دیواره‌های آن را با بقیه خامه بپوشانید. حالا در صورت تمایل با تکه‌های توت‌فرنگی تزئین و سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین