سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکوکو کوکوی مرغ و سیب

کوکوی مرغ و سیب
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
روغن زیتونبه مقدار لازم
پیاز ۱ عدد
سیب سبز ۲ عدد
مرغ ۴۵۰ گرم
برگ مریم گلی ۱/۳ پیمانه
فلفل ۳/۴ قاشق چای خوری
نمک ۳/۴ قاشق چای خوری
دارچین ۱/۲ قاشق چای خوری
کوکوی مرغ و سیب
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کوکوی مرغ و سیب
روش ساخت
مرحله 1 روغن را در تابه، روی شعله متوسط داغ می‌کنیم و پیاز‌های نازک خرد شده را در روغن می‌ریزیم. آنها را حدود 3 دقیقه سرخ می‌کنیم؛ به اندازه‌ای که نرم و نیمه‌شفاف شوند. سپس سیب‌هایی را که پوست و هسته آنها را گرفته‌ایم،‌ به قطعات نیم ‌سانتی‌متری خرد می‌کنیم و به پیاز اضافه می‌کنیم. حدود 5 دقیقه اجازه می‌دهیم تا سیب‌ها بپزند و نرم شوند. بعد می‌گذاریم مواد خنک شود.
مرحله 2مرغ چرخ کرده و باقی مواد را به پیاز و سیب اضافه کرده و با دست مخلوط می‌کنیم. مواد را به گلوله‌هایی به اندازه نارنگی گرد می‌کنیم، سپس آن را در کف یک دست قرار داده و با انگشتان دست دیگر کمی گلوله مرغ را فشار می‌دهیم تا پهن شود. (دقت کنید که کناره‌های کوکو در اثر فشار ترک نخورد اگر خورد دور تا دور کوکو را با خود مواد کوکو به هم بچسبانید).
مرحله 3فر را از قبل روی 176درجه سانتی‌گراد گرم می‌کنیم. کمی روغن را در ماهی‌تابه متوسطی که مناسب فر است، گرم می‌کنیم و هر طرف کوکوها را حدود 2 دقیقه روی شعله نسبتاً پایین سرخ می‌کنیم. تابه را به فر منتقل می‌کنیم تا غذا حدود 10 دقیقه بپزد. می‌توانید پس از آماده شدن، کوکوها را به همراه نان، گوجه فرنگی و سبزی خوردن سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین