سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدلمه و کوفته کوفته قلقلی با سس مخصوص

کوفته قلقلی با سس مخصوص
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۳ نفر
مواد لازم
گوشت چرخ کرده ۳۵۰ گرم
سیب زمینی پخته شده ۱ عدد
پیاز ۱ عدد
زنجبیل ۱ قاشق سوپ خوری
پودر زیره ۱/۲ قاشق چای خوری
فلفل قرمز ۱/۴ قاشق چای خوری
پودر سوخاری ۱ قاشق سوپ خوری
نمک و فلفلبه مقدار لازم
پیاز ۱ عدد
گوجه فرنگی ۳ عدد
فلفل دلمه ای ۱/۲ عدد
روغن مایع ۲ قاشق سوپ خوری
پودر زیره ۱ قاشق چای خوری
زردچوبه ۱ قاشق چای خوری
شکر ۱/۲ قاشق چای خوری
پسته ۱۰ عدد
نمک و فلفلبه مقدار لازم
کوفته قلقلی با سس مخصوص
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کوفته قلقلی با سس مخصوص
روش ساخت
مرحله 1ابتدا کوفته را آماده کنید. پوست سیب‌زمینی را بگیرید و داخل ظرفی له کنید. آب پیاز را دور بریزید. بعد پیاز را به سیب‌زمینی اضافه کنید. گوشت چرخ‌کرده، زنجبیل رنده شده، پودر سوخاری، پودر زیره، فلفل قرمز و به میزان لازم نمک و فلفل سیاه را هم اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید تا مایه کوفته آماده شود. 2-1 قاشق سوپ‌خوری از مایه را بردارید و آن را گرد کرده، در ظرفی بچینید. هر تعداد که می‌شود کوفته‌ها را به همین شکل آماده کنید.
مرحله 2حالا سس را آماده کنید. پوست گوجه‌فرنگی‌ها را بگیرید، بعد آن‌ها را خرد کنید. تکه‌های گوجه‌فرنگی را همراه با تکه‌های پیاز و فلفل دلمه‌ای داخل مخلوط‌کن یا غذا ساز بریزید تا شبیه پوره شوند. پسته‌ها را هم داخل غذاساز بریزید تا کاملاً خرد و نرم شوند.
مرحله 3در یک قابلمه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. سپس زیره را حدود 1 دقیقه تفت دهید. بعد مخلوط گوجه‌فرنگی را اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید. پسته‌های نرم شده را هم اضافه کنید. مواد را خوب با هم تفت دهید. زردچوبه، شکر و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید.
مرحله 4حالا باید 2 لیوان آب داخل قابلمه بریزید. حرارت را زیاد کنید تا آب جوش بیاید، سپس کوفته‌ها را به‌آرامی داخل قابلمه بریزید. در این مرحله حرارت را کم کنید، در قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا کوفته‌ها کاملاً بپزد و آماده سرو شوند. سپس آن‌ها را داخل ظرف مورد نظرتان بریزید و همراه با نان سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین