سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدلمه و کوفته کوفته جنوبی

کوفته جنوبی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
آرد نخودچی ۳ لیوان
گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم
گردو ۱/۲ لیوان
پیاز ۴ عدد
خلال بادام ۱/۳ لیوان
کشمش پلویی ۱ لیوان
شکر ۲/۳ لیوان
نمکبه مقدار لازم
فلفل قرمز ۱ قاشق چای خوری
کاری ۱/۲ قاشق چای خوری
آب ۲ لیوان
پیاز ۲ عدد
شکر ۲ قاشق غذا خوری
تمر هندی ۱/۴ بسته
کوفته جنوبی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کوفته جنوبی
روش ساخت
مرحله 1طرز تهیه خمیر:
مرحله 2ابتدا آرد نخودچی، 250گرم گوشت چرخ كرده، نمك، فلفل و 1سوم لیوان شكر را با هم با مقداری آب ورز می دهیم تا یكنواخت شود.توجه داشته باشید كه مواد باید كاملا منسجم و یكدست شوند تا وا نروند.
مرحله 3طرز تهیه مواد میانی كوفته:
مرحله 4ابتدا پیازها را خرد كرده و در روغن سرخ می كنیم. سپس 250گرم گوشت چرخ كرده را اضافه می كنیم وكمی تفت می دهیم. خلال بادام را شسته و اضافه كرده و گردو را هم خرد كرده و یا آسیاب میكنیم و به مواد اضافه می كنیم.
مرحله 5سپس بقیه شكر را می ریزیم و در آخر كشمش را اضافه می كنیم و فلفل، نمك وادویه كاری را می افزاییم. بعد از خنك شدن مواد آماده است.
مرحله 6طرز تهیه كوفته :
مرحله 7ابتدا مقداری آب در ظرفی می ریزیم و كنار دستمان می گذاریم. كمی آب به دستمان می زنیم و مقداری خمیر را برداشته و كف دست پهن می كنیم.
مرحله 8سپس مقداری از مواد وسط کوفته روی آن می گذاریم و به صورت كوفته همه طرف آن را صاف می كنیم و این كار را ادامه می دهیم تا ملات و خمیر تمام شود. سپس مقداری روغن را در تابه نچسبی گرم كرده و كوفته ها را سرخ می كنیم. و انها را كنار میگذاریم.
مرحله 9طرز تهیه سس كوفته:
مرحله 102عدد پیاز را خرد كرده و در روغن سرخ می كنیم و 2 لیوان آب تمرهندی به آن اضافه می كنیم. چون آب تمرهندی شور است دیگر نیازی به نمك ندارد. سپس دو قاشق غذاخوری شكر می ریزیم و ادویه كاری و فلفل قرمز اضافه می كنیم.
مرحله 11زمانی كه مواد سس را آماده كردیم روی حرارت ملایم گذاشته و به محض اینكه اولین جوش را زد كوفته ها را با احتیاط به شكلی كه به هم نچسبد اضافه می كنیم و سپس می گذاریم 45 دقیقه دم بكشد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین