سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدلمه و کوفته کوفته ترش

کوفته ترش
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
گوشت ۵۰۰ گرم
برنج ۳/۴ لیوان
سبزی ۱۲۵ گرم
زرشک ۱/۳ لیوان
پیاز ۲ عدد
زیره ۱/۲ قاشق چای خوری
زردچوبه ۱ قاشق چای خوری
دارچین ۱/۲ قاشق چای خوری
نمک و فلفلبه مقدار لازم
پیاز ۲ عدد
رب گوجه ‌فرنگی ۲ قاشق سوپ خوری
آبغوره ۵ قاشق سوپ خوری
آب ۳ لیوان
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
زعفرانبه مقدار لازم
کوفته ترش
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کوفته ترش
روش ساخت
مرحله 1ابتدا برنج را با یک و نیم لیوان آب و کمی نمک و روغن مخلوط كرده و به مدت 20 دقیقه در مایکروویو با قدرت 900وات یا 100درصد نیم‌پز می‌کنیم. در این مدت یکی، دوبار هم می‌زنیم.
مرحله 2پیاز را ریز كرده و سرخ میكنیم و از روی حرارت برداشته و با گوشت، ادویه، سبزی، برنج، زرشک، نمك و فلفل را با هم مخلوط می‌کنیم و کاملاً ورز می‌دهیم.
مرحله 3سپس از مواد مخلوط شده برمی‌داریم و به صورت کوفته‌های متوسط در می‌آوریم (قطر کوفته نباید زیاد باشد، چون داخل آن در مایکروویو نمی‌پزد).
مرحله 4طرز تهیه‌ی سس:
مرحله 5پیاز داغ، رب‌ گوجه‌فرنگی و ادویه‌ها را در ظرف مناسب مایكروویو ریخته و با هم مخلوط می‌کنیم و به مدت یک دقیقه با قدرت 100درصد یا 900وات قرار می‌دهیم.
مرحله 6بعد نمک و فلفلِ می‌ریزیم. به مقدار کافی در آن آب می‌ریزیم تا روی کوفته‌ها را بگیرد و در مایكروویو با قدرت 100درصد یا 900وات به مدت 3 دقیقه جوش می‌آوریم.
مرحله 7پخت كوفته:
مرحله 8کوفته‌ها را به سس اضافه می‌کنیم و بدون درب به مدت 15دقیقه با قدرت 100درصد یا 900وات می‌پزیم. بعد آبغوره را به آن می‌افزاییم و دوباره به مدت 10 دقیقه با قدرت 100درصد یا 900وات، پخت را ادامه می‌دهیم.كره را ذوب كرده و به همراه زعفران مخلوط كرده و هنگام كشیدن غذا یك قاشق چای‌خوری از آن را روی هر كوفته می‌ریزیم و در كنار نان سنگك سرو می‌كنیم.
مرحله 9پخت روی گاز:
مرحله 10برای تهیه این كوفته روی گاز تمام مراحل را روی حرارت مستقیم گاز انجام دهید و تمام مراحل را با شعله زیاد،متوسط یا ملایم(با توجه به قدرت بیان شده)انجام دهید. توجه داشته باشید كه زمان مصرفی برای پخت با دستگاه بسیار كمتر از زمان پخت روی گاز است.همچنین شما میتوانید این كوفته را داخل فر هم بپزید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین