سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکباب کوبیده مرغ تابه ای

کوبیده مرغ تابه ای
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
پیاز ۱ عدد
زعفرانبه مقدار لازم
زیرهبه مقدار لازم
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
کره ۳ قاشق سوپ خوری
سماق قرمز ۱ قاشق سوپ خوری
سیر ۱ حبه
مرغ ۵۰۰ گرم
گوجه فرنگیبه مقدار لازم
سبزیبه مقدار لازم
کوبیده مرغ تابه ای
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کوبیده مرغ تابه ای
روش ساخت
مرحله 1ابتدا مرغ را 2بار چرخ كنید و با نمك ورز دهید
مرحله 2پیاز رنده شده را با سیر رتده شده شده، سماق، كره‌ی نرم‌شده، ادویه‌ها و محلول زعفران غلیظ مخلوط كنید سپس به مایه‌ی گوشت فوق اضافه مخلوط نمایید و اگر آب اضافی داشت بگیرید.
مرحله 3مواد را به خوبی و مدت مناسب ورز دهید تا انسجام پیدا كند.
مرحله 4اندكی روغن كف تابه مورد نظر بریزید و كاملاً كف تابه را به روغن آغشته كنید سپس مایه‌ی گوشت فوق را كف تابه به صورت صاف و یك‌دست پخش كنید،‌ در تابه را بگذارید و روی حرارت كم قرار دهید، پس از آب انداختن گوشت در تابه را بردارید و كباب را به اشكال دلخواه برش دهید
مرحله 5سپس مجدداً در تابه را بگذارید و اجازه دهید تا آب گوشت جمع شود سپس كباب‌ها را برگردانید تا طرف دیگر آن هم طلایی رنگ شود، پیازهای ورقه شده را كه به صورت حلقه در آورده‌اید روی سطح كباب‌ها بچینید مجدداً در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید تا كباب و پیاز پخته شود.
مرحله 6در این فاصله سینی مورد نظر را چرب و گوجه‌فرنگی‌های كوچك را روی سینی قرار و یك بعلاوه كوچك روی آن‌ها ایجاد كنید و روی آن كمی سبزی معطر خشك شده نظیر گشنیز، نعناء، یا جعفری و ... بریزید و نمك بپاشید سپس سینی را در فر 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتی‌گراد و طبقه اول فر از بالا قرار دهید پس از آماده شدن از فر خارج كنید.
مرحله 7كباب‌های آماده شده را كه از رنگ و طعم بی‌نظیری برخوردار است در ظرف مورد نظر قرار داده و با گوجه‌فرنگی‌های آماده شده و چلوی دورنگ (سفید و زعفرانی) و چند برگ سبز تزیین سپس سرو نمایید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین