سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساببرنج کنگر پلو با رشته

کنگر پلو با رشته
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
برنج ۲ پیمانه
کنگر ۳۰۰ گرم
رشته (پلویی) ۲۰۰ گرم
زعفران دم کرده ۶ قاشق سوپ خوری
پیاز ۲ عدد
مرغ ۴-۵ تکه
گردو ۲۰۰ گرم
کشمش ۲۰۰ گرم
نمک و روغنبه مقدار لازم
کنگر پلو با رشته
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کنگر پلو با رشته
روش ساخت
مرحله 1برنج را بشویید و با آب و مقداری نمک خیس کنید.کنگرهای پاک شده را بشویید و در سبدی بریزید تا آب اضافی شان گرفته شود. حالا آن ها را به صورت خلال های پهن و بزرگ خرد کنید.
مرحله 2در یک تابه گود مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید. یک عدد پیاز را نگینی خرد کنید و داخل تابه بریزید. هنگام سرخ کردن پیاز، کنگر را هم اضافه کنید. مقداری نمک هم بریزید. برای اینکه کنگرها رنگ و طعم بهتری بگیرند دو قاشق سوپ خوری زعفران دم کرده به کنگرهای سرخ شده اضافه کنید.
مرحله 3در این فاصله که کنگرها همراه پیاز در حال سرخ شدن هستند، پیاز دوم را پوست بگیرید و خرد کنید. در قابلمه دیگری مقداری روغن بریزید و روی حرارت قراردهید، سپس پیاز خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید. بعد از 2-1 دقیقه فیله های مرغ را همراه با مقداری نمک اضافه کنید و کمی تفت دهید، سپس بقیه زعفران دم کرده را اضافه کنید، درِ قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا فیله ها با حرارت کم پخته و سرخ شوند.
مرحله 4یک قابلمه مناسب را با مقداری آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید، سپس برنج را داخل آن بریزید. بعد از اینه برنج کمی جوش خورد، رشته ها را اضافه کنید و بگذارید همراه با برنج نیم پز شوند، سپس مخلوط برنج و رشته را آبکش کنید.
مرحله 5مقداری روغن داخل قابلمه بریزید. چند تکه نان یا چند برش سیب زمینی برای ته دیگ کف قابلمه بچینید. حالا مخلوط برنج و رشته را داخل قابلمه بریزید، درِ قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا برنج دم بکشد. در این فاصله کشمش و گردو را جداگانه در مقداری روغن تفت دهید و کنار بگذارید.
مرحله 6رشته پلو را در ظرف مورد نظرتان بریزید، آن را با کنگر، کشمش، گردو و فیله های مرغ تزئین و سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین