سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابمربا و کمپوت کنسرو ذرت شیرین

کنسرو ذرت شیرین
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
بلالبه مقدار لازم
شکر ۳ قاشق غذا خوری
نمک ۱ قاشق غذا خوری
آببه مقدار لازم
کنسرو ذرت شیرین
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کنسرو ذرت شیرین
روش ساخت
مرحله 1ابتدا بچه بلال ها را به آرامی پوست بکنید و موها را کاملا جدا کنید. آنها را داخل قابلمه گذاشته و با توجه به سایز شیشه ای که مد نظر دارید آب بریزید (کمی بیشتر از حجم شیشه) و شکر و نمک را نیز اضافه کنید و اجازه دهید بلال ها بپزند.
مرحله 2اضافه کردن نمک به بلال در حال پخت باعث سفت شدن آن میشود ولی شکر باعث نرم شدن و پخت بهتر بلال میشود. وقتی هر دو را همزمان اضافه می کنید دقیقا همان حالت کنسروی را ایجاد می کنید و پخت به خوبی انجام میشود.
مرحله 3بعد از پخت، بلال ها را خارج کنید و اجازه دهید خنک شوند. سپس شروع به چیدن آنها داخل شیشه استریل کنید. زمانی که آب داخل قابلمه کمی خنک شد آن را داخل شیشه بریزید و درب شیشه را سفت ببندید.
مرحله 4داخل قابلمه مناسبی آب بریزید و شیشه کنسرو را داخل آن قرار دهید. تا نصف بیشتر شیشه کنسرو باید داخل آب باشد.قابلمه را روی شعله قرار دهید و از زمانی که به جوش آمد اجازه دهید 20 دقیقه شیشه کنسرو داخل آب بجوشد.
مرحله 5بعد از این زمان شیشه را خارج کنید و سرو ته در مکانی قرار دهید، چنانچه آب کنسرو از شیشه خارج شود یعنی عملیات کنسرو کردن به خوبی انجام نشده است و باید این شیشه را سریعا مصرف کنید. اگر آبی خارج نشد اجازه دهید شیشه کاملا خنک شود سپس آنرا در جای خنک نگهداری کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین