سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکلوچه و کوکی کلوچه مغزدار

کلوچه مغزدار
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
آرد ۲ فنجان
بیکینگ پودر ۱.۵ قاشق چای خوری
شکر ۳/۴ فنجان
کره ۱/۲ فنجان
رنده پوست لیمو ۱ قاشق سوپ خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
عصاره وانیل ۱ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۲ عدد
بادام ۱/۴ فنجان
فندق ۱/۴ فنجان
نارگیل ۱/۴ فنجان
کلوچه مغزدار
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کلوچه مغزدار
روش ساخت
مرحله 1فر را از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) داغ کنید.
مرحله 2کف یک سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. 1/4 فنجان بادام، فندوق و نارگیل خرد شده را داخل سینی فر بریزید و بگذارید 3 تا 4 دقیقه در فر بوداده شوند تا قهوه ای طلایی روشن شوند سپس آنها را بیرون بیاورید و کنار بگذارید.
مرحله 3در این مدت آرد و بکینگ پودر را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. در یک کاسه ی بزرگ دیگر با استفاده از یک همزن دستی کره و شکر را 1تا 2 دقیقه بزنید تا خامه ای و سبک و پفکی شوند.
مرحله 4پوست لیمو، نمک، عصاره وانیل و یکی از تخم مرغ ها را اضافه کنید. با سرعت پایین بزنید تا تخم مرغ کاملاً ترکیب شود آنگاه تخم مرغ دوم را اضافه کنید تا آن هم کاملاً‌ مخلوط شود.
مرحله 5سپس 1/3 مخلوط آرد را به مواد مرطوب اضافه کنید و با سرعت پایین بزنید. همین کار را با دو سوم باقیمانده هم انجام دهید. مغزهای بو داده را اضافه کنید و هم بزنید.
مرحله 6مخلوط را روی همان سینی فری که برای بو دادن مغزها استفاده کردید خالی کنید و آن را به شکل یک لوله به طول و عرض 7.5 در 30 سانتی متر در بیاورید.
مرحله 7خمیر چسبناک خواهد بود پس دستهایتان را کمی آردی کنید که به آنها نچسبد. روی خمیر کمی بادام بو داده نشده بپاشید و 40 دقیقه تا زمانی که قهوه ای روشن شود در فر بپزید.
مرحله 8شاید لازم باشد یکبار خمیر را از آن طرف کنید تا یکدست بپزد. کلوچه را از فر بیرون بیاورید و بگذارید 30 دقیقه بماند تا خنک شود.
مرحله 9زمانی که خنک شد با یک چاقوی دندانه دار نان بری آن را برش دهید. کلوچه های برش خورده را دوباره در سینی فر بچینید و 15 دقیقه دیگر در فر قرار دهید سپس از فر بیرون بیاورید و بگذارید کاملاً خنک شوند سپس کنار چای یا قهوه سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین