سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکلوچه و کوکی کلوچه لیمویی

کلوچه لیمویی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴۸ نفر
مواد لازم
آرد کامل ۳ پیمانه
نشاسته ذرت ۱/۳ پیمانه
پودر قند ۱/۱/۴ پیمانه
پوست لیمو ۱/۴ پیمانه
کره ۱.۵ پیمانه
آبلیمو ۱ قاشق غذا خوری
نمک ۱/۲ قاشق چای خوری
وانیل‏ ۱/۲ قاشق چای خوری
کلوچه لیمویی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کلوچه لیمویی
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 300 درجه فارنهایت گرم کنید. کف قالب مستطیلی بزرگی یک لایه فویل قرار دهید. روی آن را با روغن چرب کنید و کنار بگذارید.
مرحله 2در یک کاسه متوسط، آرد و نشاسته ذرت را با یکدیگر مخلوط کنید. در یک کاسه کوچک، پودر قند و پوست لیموترش را با یکدیگر مخلوط کنید. با انگشت یا قاشق چوبی آنها را هم بزنید تا شکرها کاملا سبز یا زردرنگ شوند و کاملا عطر لیمو را به خود بگیرند. سپس آنها را کنار بگذارید.
مرحله 3در یک کاسه بزرگ، کره، آب‌لیموترش نمک و وانیل را با یکدیگر با هم‌زن برقی مخلوط کنید. سرعت دستگاه باید متوسط باشد. مخلوط شکر را به تدریج به مخلوط بیفزایید. آرد را اضافه کنید و تا حد امکان با هم‌زن هم بزنید و سپس با قاشق چوبی روند مخلوط کردن را ادامه دهید.
مرحله 4وقتی خمیر نرم و یکدست شد، آن را به شکل توپ در بیاورید. آن را کف قالب فشار دهید تا کاملا شکل بگیرد. قالب را در طبقه وسط فر بگذارید و به مدت 40 دقیقه بپزید.
مرحله 5آن را از فر خارج کنید. شربت غلیظ لیمویی* روی آن بریزید و کنار بگذارید تا خنک شود. سپس از قالب خارج کنید و به 48 مربع کوچک برش دهید.
مرحله 6برای تهیه شربت غلیظ لیمویی* 2.5 پیمانه شکر، دو قاشق چایخوری پوست لیموی رنده شده، 3 قاشق غذاخوری آب لیموترش، یک قاشق غذاخوری شربت و نصف قاشق چایخوری وانیل را با یکدیگر نیاز دارید.
مرحله 7آنها را در یک کاسه متوسط همه را با هم مخلوط کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین