سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدلمه و کوفته کته کوفته

کته کوفته
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲ نفر
مواد لازم
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
برنج ۳ قاشق غذا خوری
آرد نخودچی ۱-۲ قاشق غذا خوری
نعنا خشک ۱ قاشق چای خوری
ترخون ۱ قاشق چای خوری
زردچوبه ۱ قاشق چای خوری
نمک و فلفلبه مقدار لازم
کشمش ۱/۲ پیمانه
پیاز داغ ۲ قاشق غذا خوری
زرشک ۳ قاشق غذا خوری
گردو ۳ عدد
تخم مرغ ۱ عدد
گوجه فرنگی ۲ عدد
رب گوجه ‌فرنگی ۲ قاشق غذا خوری
پیاز داغ ۲ قاشق غذا خوری
زردچوبه ۱/۲ قاشق چای خوری
ترخون ۱/۲ قاشق چای خوری
روغنبه مقدار لازم
آب ۲ لیوان
کته کوفته
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کته کوفته
روش ساخت
مرحله 1سه قاشق برنج را با یک لیوان آب و زردچوبه بپزید تا برنج کاملا نرم و از هم باز شود بطوریکه بتوان آنرا با دست براحتی له کرد. برنج را تا گرم است با دست یا گوشتکوب له کنید تا تقریبا بصورت خمیری در آید. بعد کنار بگذارید تا کاملا خنک شود.
مرحله 2پودر نعنا و ترخون را با گوشت مخلوط کرده و به برنج له شده اضافه کنید. مواد را بخوبی ورز دهید تا مخلوط شوند و حالت چسبندگی پیدا کنند.
مرحله 3تخم مرغ را در ظرفی با چنگال یا همزن دستی بزنید تا از لختگی در آید. سپس آنرا به مواد کوفته اضافه کنید و بخوبی مخلوط کنید تا مواد کاملا یکدست شوند.
مرحله 4حال آرد نخودچی را به همراه نمک و فلفل به مواد کوفته اضافه کرده و حدود پنج دقیقه چنگ بزنید تا مایه کوفته کاملا یکدست و چسبنده شود.
مرحله 5در این مرحله مواد میانی کوفته را حاضر کنید. کشمش و زرشک را با اندکی روغن بمدت پنج دقیقه تفت دهید تا پف کنند، بعد گردوها را خرد کرده و همراه پیازداغ به تابه اضافه کنید و دو دقیقه دیگر تفت دهید. سپس اجازه دهید کاملا خنک شوند.
مرحله 6مواد کوفته را به دو قسمت تقسیم کنیدو هر قسمت را به شکل کروی در آورید. وسط کوفته ها حفره ایجاد کنید و یک قاشق غذاخوری پر از مخلوط زرشک و کشمش و گردو وسط آن بریزید. بعد کوفته ها را با دقت ببندید و بین دستانتان کاملا فرم کروی دهید تا سطحشان صاف و یکپارچه شود.
مرحله 7در یک تابه تفلون که عمق دارد یا در یک قابلمه تفلون مقداری روغن بریزید و اجازه دهید داغ شود. کوفته ها را به آرامی در آن قرار دهید و همه طرف آنها را سرخ کنید تا منسجم و طلایی رنگ شوند.
مرحله 8حال اقدام به تهیه سس کنید. رب گوجه را به همراه پیازداغ و زردچوبه اندکی تفت دهید تا رنگ بیندازد. گوجه ها را پوره کرده و به آنها اضافه کنید. اجازه دهید حدود ۱۰ دقیقه بجوشند تا گوجه ها هم رنگ خود را آزاد کنند بعد آب، پودر ترخون و در صورت تمایل آبغوره را به سس اضافه کنید و اجازه دهید جوش بیاید.
مرحله 9کوفته ها را به سس در حال جوش اضافه کنید و با شعله ملایم به مدت پنجاه دقیقه بپزید. اگر سس تا روی کوفته ها نرسیده بود پس از نیمساعت کوفته ها را سر و ته کنید تا کاملا پخته شوند.
مرحله 10پس از پخت کوفته ها را در ظرف سرو قراردهید و با باقیمانده مخلوط زرشک و کشمش و گردو، و سبزی خرد شده تزیین کنید. این غذا را همراه کته زعفرانی یا نان میتوانید سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین