سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکتلت و شامی کتلت کلم بروکلی

کتلت کلم بروکلی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
کلم بروکلی ۱ عدد
تخم مرغ ۱ عدد
آرد ۳/۴ لیوان
شیر ۱/۲ لیوان
پنیر پیتزا ۱/۳ پیمانه
سیر ۲ حبه
زعفران ۱ قاشق غذا خوری
نمک و فلفلبه مقدار لازم
کتلت کلم بروکلی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کتلت کلم بروکلی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا كلم بروكلی را كاملا بشوید اما آن را باز نكنید!سپس داخل قابلمه ای مقداری آب و نمك را به جوش بیاورید و کلم بروکلی ها را داخل آن بیندازید و 5 دقیقه بگذارید بجوشد سپس آن را آبكش كرده با آب سرد بشویید و داخل آبكش قرار دهید تا آب اضافه آن برود.
مرحله 2آرد را با نمك مخلوط كرده و 3بار الك كنید و كنار بگذارید. تخم مرغ را داخل ظرفی بشكنید و با چنگال كمی بزنید و بعد و شیر را داخل ظرف بریزید و هم بزنید تا کف کند سپس سیر را رنده كرده و به مواد اضافه كنید و بعد پنیر پیتزای رنده شده ، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.سپس آرد را كم كم به مواد اضافه كنید و هم بزنید.
مرحله 3کلم بروکلی را با چنگال کلم ها را له کنید و به مواد اضافه كنید .باید انقدر با پشت چنگال فشار دهید تا مواد یکدست شوند و تکه های بزرگ کلم داخل مایه کوکو نباشد.سپس در صورت تمایل زعفران را به مواد اضافه كنید.
مرحله 4تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید و مقداری روغن بریزید ، پس از داغ شدن روغن با قاشق مقداری از مایه کتلت بردارید و داخل تابه بریزید و پهن کنید و بعد درپوش ظرف را قرار دهید ، پس از اینکه یک طرف سرخ شد كتلت را برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود.البته این بار بدون درپوش!
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین