سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکباب کباب فخزی

کباب فخزی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲ نفر
مواد لازم
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
سینه مرغ ۱/۲ عدد
پیاز ۳ عدد
آرد سوخاریبه مقدار لازم
زعفرانبه مقدار لازم
آویشنبه مقدار لازم
دارچینبه مقدار لازم
پودر سیربه مقدار لازم
زردچوبهبه مقدار لازم
نمکبه مقدار لازم
کباب فخزی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کباب فخزی
روش ساخت
مرحله 1گوشت چرخکرده رو با یه پیاز آب گرفته(رنده کنید و آبش رو بگیرید) و زردچوبه و نمک و فلفل سیاه و دارچین و زعفران و پودرسیر و یکم ادویه ی کاری و آردسوخاری مخلوط کنید و ورز بدید و بذارید یخچال یک ساعت استراحت کنه.
مرحله 2سینه ی مرغ رو تیکه کنید و با یه پیاز و نمک و یکم آبلیمو (بدون آب) برای ده تا 15 دقیقه بذارید روی گاز با شعله ی متوسط، تا آب بندازه.بعد آبش رو بریزید و گوشت رو بشورید و با دست کامل ریش ریش کنید.
مرحله 3یه پیاز رو خلالیش کنید و سرخ کنید و وقتی یکم سبک شد مرغ ریش ریش شده رو بهش اضافه کنید و بهش زردچوبه و فلفل سیاه و آویشن و یکم زنجبیل بزنید و اجازه بدید با پیاز تفت بخورن و تقریبا سرخ شن(انقدر سرخ نکنید که مثل رشته خشک شن ).تموم که شد بذارید کنار تا از حرارت بیفته.
مرحله 4تو ای مرحله از گوشت چرخکرده اندازه ی یه پرتقال متوسط بردارید و کف سینی طوری پهن کنید که مستطیلی شکل باشه (سایز طولش دست خودتونه ) بعد از گوشت مرغ به درازا وسطش بریزید و دو طرف گوشت چرخکرده رو بهم بیارید تا بسته شه و انقدر با دست جابه جا کنید تا کاملا یکدست شه و بسته شه.
مرحله 5میتونید تو این مرحله قبل پهن کردن گوشت اول بهش یه تخم مرغم بزنید و خوب ورز بدید بعد شروع کنید.من بهش زدم .منسجم ترش میکنه و باعث پف گوشت میشه.
مرحله 6کف تابه رژیمی رو چرب کنید و گوشتا رو بچینید داخلش و با برس یکم روغن روشون بمالید و با حرارت ملایم اجازه بدید پخته و هردوطرفشون سرخ شن. میتونید توی فر هم بذارید .
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین