سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکباب کباب برگ

کباب برگ
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
گوشت ۱ کیلوگرم
روغن زیتون ۱/۳ پیمانه
پیاز ۲ عدد
نمک و فلفلبه مقدار لازم
کباب برگ
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کباب برگ
روش ساخت
مرحله 1این کباب را می توان از راسته گوسفند یا گوساله انتخاب کرد . راسته را پیش از بریدن باید پاک کرد. یعنی 3 الی 4 سانتیمتر از سر کلفت آن را که محل اتصال به استخوان است، باید برید ورگ و ریشه روی راسته را باید برداشت.
مرحله 2راسته را پاک و از طول به چند قسمت 10 سانتی متری تقسیم کنید . هر قسمت را روی تخته بخوابانید و با برش طولی به شکل چند ورقه به کلفتی حدود یک سانتی متر ببرید.
مرحله 3یک ورقه از راسته ها را روی تخته بگذارید و با پشت یک کارد سنگین یا ساطور یا بیفتک کوب روی گوشت بکوبید. آب پیاز رنده شده , روغن زیتون, ماست (در صورت دلخواه) و زعفران را مخلوط کنید
مرحله 4راسته ها را در این مایه بخوابانید و بگذارید حداقل یک شب بماند, سپس به سیخ بکشید . توجه داشته باشید نمک گوشت های قرمز مخصوصاً کباب ها را باید در وسط پخت زد . اگر این کار را از قبل از پخت انجام دهید, گوشت آب انداخته و کباب خشک و سفت می شود. گوشت‌ها را به پهنایی در حدود 7 سانتیمتر برش داده، آن‌ها را به قطر نیم سانتیمتر ورقه ورقه کنید.
مرحله 5سپس پیاز را با رنده ریز رنده کرده تا کاملاً له شود . آب آن را گرفته و با روغن زیتون و فلفل مخلوط کنید .
مرحله 6گوشت‌ها را به‌مدت 24 ساعت در مخلوط آب پیاز و روغن زیتون خوابانده و در یخچال قرار دهید.
مرحله 7سپس 2 الی 3 بار با بیفتک کوب روی گوشت‌ها بزنید .
مرحله 8تکه های گوشت را که به سیخ می‌کشید آنها را روی کباب پز کباب کنید و گاهی سیخ های کباب را بر گردانده تا هر دو طرف کاملاً پخته شود. اما دقت می کنیم که کباب زیاد خشک نشود .
مرحله 9سیخ را روی حرارت قرار دهید و این طرف و آن طرف کنید تا گوشت کباب شود ( بهترین آتش برای کباب ذغال است). کره را ذوب کنید و با مقداری زعفران سائیده شده مخلوط کنید و همزمان با کباب شدن گوشت ها با برس روی کباب ها بزنید.
مرحله 10کباب را مستقیم از روی حرارت بر روی برنج قرار دهید ( برنج بهتر از نان است چون کباب برگ را اگر روی نان قرار دهید خیلی زود خشک خواهد شد ) ، کباب برگ را همراه با گوجه کباب شده ، برنج ، لیمو ترش و جعفری سرو کنید.
مرحله 11نمک را نیز در اواخر پخت به گوشت اضافه کنید .
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین