سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابمافین و کاپ کاپ کیک پرتقالی با رویه مخصوص وانیلی

کاپ کیک پرتقالی با رویه مخصوص وانیلی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۴ نفر
مواد لازم
آرد ۲ لیوان
شکر ۱ لیوان
تخم مرغ ۲ عدد
کره ۱/۲ لیوان
بیکینگ پودر ۲ قاشق چای خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
آب پرتقال ۱/۴ لیوان
شیر ۱/۲ لیوان
پوست پرتقال ۱ قاشق غذا خوری
اسانس وانیل ۲-۱ قطره
پنیر خامه ای ۱/۳ لیوان
پودر قند ۲ لیوان
عسل ۲ قاشق چای خوری
کره ۲ قاشق غذا خوری
اسانس وانیل ۱-۲ قطره
نمک ۱/۸ قاشق چای خوری
کاپ کیک پرتقالی با رویه مخصوص وانیلی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کاپ کیک پرتقالی با رویه مخصوص وانیلی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا تخم مرغ و کره را در دمای اتاق قرار دهید تا با محیط هم دما شوند.کره نرم شده و شکر را مخلوط کرده و با همزن به خوبی یکنواخت کنید و بعد تخم مرغها و اسانس وانیل را اضافه کرده و به خوبی مواد را مخلوط کنید.پوست پرتقال تلخی گرفته شده را رنده زده و به مواد اضافه کنید و کمی هم بزنید.
مرحله 2آرد،بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کرده و مواد را 2تا3بار الک کنید تا هوا خورده و سبک شوند.شیر و آب پرتقال را به مواد اولیه(شکر و تخم مرغ)اضافه کرده و باز با همزن بزنید .همین طور که خمزن روشن است آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند.
مرحله 3قالب مناسب یا کاغذهای مخصوص کاپ کیک را چرب کرده و داخل هر کدام را تا نیمه یا 2سوم آن پر کنید و آن را داخل فری که از قبل با دمای 180درجه داغ شده است به مدت 15تا25دقیقه قرار دهید تا کیک کاملا پخته و رنگ آن طلایی شود.
مرحله 4طرز تهیه کِرِم مخصوص:
مرحله 5پنیر خامه ای و نمک را با هم مخلوط کرده و با چنگال به خوبی هم بزنید تا کمی نرم شوند.کره را که از قبل به دمای محیط رسیده است به آنها اضافه کرده و مواد را با همزن به خوبی مخلوط کنید.عسل و اسانس وانیل را اضافه کرده و مواد را مخلوط کنید.
مرحله 6همزن را خاموش کرده و پودر قند را کم کم به مواد اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید و در پایان همزن را روشن کرده و مواد را آنقدر بزنید تا حالت کِرِم مانند بگیرند.
مرحله 7وقتی کاپ کیک آماده شد آنها را کنار بگذارید تا خنک شوند سپس روی آنها مقدار خیلی کمی کره بمالید و از کِرِم مخصوص روی آنها بریزید و برای سرو اماده کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین