سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابمافین و کاپ کاپ کیک لیمو با خامه کره ای توت فرنگی

کاپ کیک لیمو با خامه کره ای توت فرنگی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
آرد ۱/۳/۴ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
جوش شیرین ۱/۲ قاشق چای خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
خامه ترش ۱ پیمانه
شکر ۳/۴ پیمانه
عصاره ۱/۲ قاشق چای خوری
پوست لیمو ۲ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۱ عدد
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد
آبلیمو ۱.۵ قاشق سوپ خوری
کره ۱/۲ پیمانه
مواد لازم0
کره ۸ قاشق سوپ خوری
پودر قند ۴ پیمانه
توت فرنگی ۱/۲ پیمانه
کاپ کیک لیمو با خامه کره ای توت فرنگی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت کاپ کیک لیمو با خامه کره ای توت فرنگی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. 12 قالب کاپ کیک را با کپسول‌های مخصوص بپوشانید. آرد، بیکینگ‌پودر، جوش‌شیرین و نمک را با هم مخلوط کرده و الک کنید، سپس کنار بگذارید.
مرحله 2در ظرف بزرگی کره را با همزن برقی بزنید تا نرم شود، سپس شکر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. عصاره لیمو، رنده پوست لیمو و آبلیمو را هم اضافه کنید. حالا تخم‌مرغ را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند. بعد زرده را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. در این مرحله نیمی از مخلوط آرد را بریزید و با لیسک در یک جهت مواد را هم بزنید
مرحله 3وقتی مواد با هم مخلوط شدند، نیمی از خامه‌ترش را اضافه کرده و هم بزنید. بقیه آرد را در این مرحله اضافه کرده و هم بزنید. در انتها بقیه خامه‌ترش را بریزید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا مایه کیک آماده شود.
مرحله 44/3 قالب ها را با مایه کیک پر کنید و آنها را به مدت 18-16 دقیقه داخل فر قرار دهید تا کیک‌ها بپزند، سپس قالب‌ها را از فر خارج کرده و بگذارید سرد شوند. کیک‌ها را از قالب خارج کنید و صبر کنید تا کاملا سرد شوند.
مرحله 5در این فاصله خامه کره ای توت‌فرنگی را آماده کنید. توت‌فرنگی‌ها را بعد از شست‌وشو داخل غذا ساز بریزید تا کاملا خرد شوند، سپس همراه با آبی که ازدست‌داده داخل ظرفی بریزید. کره را با همزن بزنید تا نرم شود، سپس 2 پیمانه پودر قند اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. پوره توت‌فرنگی را هم اضافه کنید. بقیه پودر قند را تا جایی اضافه کنید تا خامه کره ای نسبتا غلیظی حاصل شود. خامه کره ای نباید خیلی شل و خیلی سفت باشد.
مرحله 6خامه کره ای را داخل قیف بریزید و با ماسوره مورد نظر کاپ کیک‌ها را تزئین کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین