سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابژله ژله شطرنجی قالبی

ژله شطرنجی قالبی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۶ نفر
مواد لازم
پودر ژله ۴ بسته
بستنی ۵ قاشق غذا خوری
رنگ خوراکیبه مقدار لازم
آب ۶ لیوان
ژله شطرنجی قالبی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت ژله شطرنجی قالبی
روش ساخت
مرحله 1پودر ژله آلوئه ورا تو آب جوش حل کرده تا کاملا شفاف بشه. میذاریم خنک شه.بستنی آب شده افزوده و هم می زنیم تا یکدست بشه.
مرحله 2داخل قالبی که چرب کردیم می ریزیم و میذاریم یخچال تا ببنده. ژله رو تو ظرف بر می گردونیم و برش های یکسان می زنیم. تو این مدل قالب 8 برش یکسان زده میشه.
مرحله 3برش ها رو به 3 قسمت مساوی تقسیم می کنیم. قسمت کف قالب رو به صورت یکی در میون می چینیم، میذاریم یخچال تا ژله به قالب بچسبه(حدود 5 دقیقه).
مرحله 4چهار برش دیگه ژله رو دوباره روی حرارت غیر مستقیم ذوب کرده و رنگ خوراکی مشکی رو داخلش حل می کنیم.
مرحله 5قالب رو از یخچال بیرون میاریم و ژله رنگ مشکی رو در قسمت های خالی تا ارتفاع ژله سفید می ریزیم، میذاریم‌ یخچال تا نیم بند بشه.
مرحله 6بعد از نیم بند شدن از یخچال خارج می کنیم و روی ژله مشکی، ژله سفید می چینیم. دوباره داخل یخچال میذاریم‌ تا لایه سفید و مشکی به هم بچسبن (حدود 5 دقیقه).
مرحله 7قالب رو از یخچال بیرون آورده و مراحل 7 و 8 رو دوباره تکرار می کنیم. قالب پر شده رو داخل یخچال قرار داده تا ژله شطرنجی کاملا ببنده.
مرحله 8بعد از بستن از یخچال بیرون آورده لبه های ژله رو با چاقو به آرومی از دیواره قالب جدا کرده و قالب رو به مدت حدودی 30 ثانیه تو کاسه آب جوش میذاریم و تو ظرف سرو برمی گردونیم.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین