سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابژله ژله رنگارنگ

ژله رنگارنگ
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
ژله ۱ بسته
ژله ۱ بسته
ژله ۱ بسته
ژله ۱ بسته
بستنی ۴ عدد
آب ۴ لیوان
ژله رنگارنگ
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت ژله رنگارنگ
روش ساخت
مرحله 1ابتدا هر بسته پودر ژله را با یک لیوان آبجوش به صورت بنماری حل می کنیم و بعد هر رنگ ژله را با یک عدد بستنی مخلوط می کنیم.
مرحله 2بعد قالب مورد نظرمون رو خیلی کم چرب می کنیم و بعد خیلی کم شکر روی قالب می پاشیم و حدود یک ربع تا بیست دقیقه میزاریم فریزر. (این کار باعث میشه ژله راحت از قالب جدا شه و و در اخر که ژله اماده شد نیازی به آبجوش برای جدا کردن ژله از جالب نیست).
مرحله 3قالب رو از فریزر که در اوردیم توی یک ظرف یا سطل بزرگتر از قالب مقداری برنج خام میریزیم و قالب رو به صورت کج داخل ظرف برنج میزاریم. این کار باعث میشه تا هر رنگ ژله حالت کج و شیب دار داشته باشه. (مراجعه به عکس مراحل).
مرحله 4بعد از اینکه قالب رو داخل ظرف برنج به صورت کج گذاشتیم، خیلی کم به اندازه دو قاشق غذا خوری (البته بستگی به اندازه قالبتون داره) داخل قالب میریزیم..
مرحله 5بعد داخل یخچال میزاریم طوری که ژله به طور کامل خودشو نگیره اما در حدی باشه که وقتی رنگ بعدی رو میریزیم رنگاش قاطی نشه. حالا یک رنگ دیگه رو (به اندازه مقداری که سری پیش داخل قالب ریختیم) میریزیم اما توجه داشته باشید که این دفعه قالب رو در خلاف جهتی که سری قبل کج کردیم کج میکنیم و دوباره میزاریم یخچال.
مرحله 6به همین صورت قالب رو در ظرف برنج یکبار به جلو، عقب، چپ، راست و...... کج می کنیم و یه ذره یه ذره ژله رو داخل قالب میریزیم و میزاریم یخچال تا ببنده.
مرحله 7این کار مرتبا تکرار میکنیم و در نهایت وقتی قالب پر شد داخل یخچال میزاریم. وقتی که ژله کاملا بست قالب رو از یخچال خارج میکنیم و با چاقو ژله رو از قالب جدا میکنیم، ظرف مورد نظر رو روی قالب میزاریم و قالب برمیگردونیم. یه کم قالب رو تکون میدیم تا ژله از قالب جدا شه.
مرحله 8ژله خوشگل و خوشمزمون اماده شد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین