سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابژله ژله خرده شیشه شفاف

ژله خرده شیشه شفاف
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
پودر ژله ۲-۴ بسته
بستنی ۲ لیوان
ژله آلوئه ورا ۲ بسته
ژله خرده شیشه شفاف
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت ژله خرده شیشه شفاف
روش ساخت
مرحله 1بسته به سلیقه خودتان و سایز قالبتان ۲ تا ۴ بسته پودر ژله با رنگ و طعم مختلف انتخاب کنید. هر چه رنگ ها بیشتر و متفاوت تر باشد ژله قشنگ تر میشود.
مرحله 2پودر ژله هایی را که انتخاب کرده اید هر بسته را با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا دانه های ژله کاملا حل شود. سپس نصف لیوان بستنی به آن اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید.
مرحله 3کف یک ظرف پیرکس را چرب کرده و ژله بستنی را داخل آن بریزید و بگذارید داخل یخچال تا کاملا سفت شود‌. هرچه بیشتر سفت بشه راحت تر میشه قالب زد‌.
مرحله 4در این حین ژله آلوئه ورا را هم به روش معمولی درست کنید. یعنی با یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد مخلوط کنید و کاملا حل کنید تا شفاف شود.(میتوانید به جای یک لیوان آب سرد نصف لیوان آب سرد اضافه کنید.)
مرحله 5ژله های رنگی را که کاملا بسته شدند از یخچال خارج کنید و با کاتر(قالب) هایی که دوست دارید با طرح های مختلف قالب بزنید.
مرحله 6قالب مورد نظر را چرب کرده و ژله های رنگی به صورت مختلف در کف و دیواره ها بچسبانید. تمام قالب را از ژله های کاتر زده پر کنید و بعد ژله آلوئه ورا خنک شده را داخل قالب بریزید تا روی ژله ها را بپوشاند.
مرحله 7قالب را به مدت ۴ الی ۸ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کاملا سفت شود. سپس برای خارج کردن ژله از قالب اطراف آن را با چاقو آزاد کنید و به مدت چند ثانیه درون آب جوشی که از جوش افتاده قرار دهید سپس ژله را درون ظرف برگردانید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین