سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساباملت وکرپ چیغیرتمای مرغ

چیغیرتمای مرغ
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
ران مرغ ۳ عدد
پیاز ۱ عدد
کره ۳ قاشق غذا خوری
گوجه فرنگی ۴ عدد
تخم مرغ ۳ عدد
نمکبه مقدار لازم
فلفل قرمزبه مقدار لازم
چیغیرتمای مرغ
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت چیغیرتمای مرغ
روش ساخت
مرحله 1پیازها را خرد کرده و با روغن مایع تا حد طلایی شدن سرخ کنید. پیازها را به ظرف دیگری منتقل کنید. (مثلا بشقاب) حرارت رو ملایم کرده و کره رو به تابه اضافه و مرغ‌ها رو هم 10 دقیقه از هر طرف سرخ کنید.
مرحله 2حال فلفل قرمز و نمک و گوجه های پوست کنده و نگینی خرد شده و پیاز داغ رو نیز اضافه کنید. سعی کنید از گوجه های نرم و آبدار استفاده کنید در غیر اینصورت می توانید علاوه بر گوجه ها یک قاشق رب رو در آب گرم حل کرده و به مخلوط اضافه کنید.
مرحله 3بدون اینکه در ظرف رو بگذارید اجازه بدید غذا با حرارت زیاد بجوشه و پس از جوشیدن در ظرف رو بگذارید و حرارت رو کم کنید تا غذا با حرارت ملایم بپزه.
مرحله 4وقتی‌ به غلظت دلخواه رسید (آبکی‌ نباشه) تخم مرغ‌ها رو داخل یه ظرف بشکنید ، با چنگال هم بزنید تا زرده و سفیده قاطی شوند. فلفل سیاه و نمک اضافه کنید و خیلی‌ آرام روی مخلوط بریزید. تخم مرغ رو پس از ریختن روی غذا به هیچ وجه تکان ندهید و یا با قاشق هم نزنید.
مرحله 5همانطور در ظرف رو بگذارید تا با حرارت بسیار ملایم تخم مرغ سفت بشه و به اصطلاح بپزه. سپس غذا را درون دیسی کشیده و کمی‌ جعفری ساطوری شده بر روی غذا بریزید و با سبزی خوردن و نان یا پلو میل بفرمائید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین