سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک چیزکیک دارک چاکلت

چیزکیک دارک چاکلت
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
آرد ۱ پیمانه
شکر ۱/۲ پیمانه
شیر ۱/۲ پیمانه
روغن مایع ۱/۴ پیمانه
تخم مرغ ۲ عدد
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
پودر کاکائو ۲ قاشق غذا خوری
نمک ۱ پنس
پودر ژلاتین ۲ قاشق غذا خوری
آب ۱/۴ پیمانه
شکلات تلخ ۱۰۰ گرم
پنیر ماسکارپونه ۴۰۰ گرم
خامه‏ ۳۰۰ گرم
پودر قند ۱/۴ پیمانه
شکلات تلخ ۱۰۰ گرم
خامه‏ ۱۰۰ گرم
چیزکیک دارک چاکلت
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت چیزکیک دارک چاکلت
روش ساخت
مرحله 1 طرز تهیه کیک شکلاتی: فر را با دمای 180 روشن کنید.
مرحله 2آرد و پودر کاکائو و نمک و بکینگ پودر را سه بار الک کنید. تخم مرغ و شکر را 5 دقیقه بزنید تا حجیم و کشدار شود. روغن را اضافه کنید و 1 دقیقه بزنید. شیر ولرم را اضافه کرده و در حد مخلوط شدن بزنید.
مرحله 3مواد خشک را اضافه کنید و مخلوط کنید. قالب کمربندی را چرب کنید و کاغذ روغنی بیندازید و مواد را داخل قالب ریخته و برای 30 تا 35 دقیقه بپزید.
مرحله 4بعد از پخت اجازه دهید خنک شود سپس از قالب خارج کرده و کاغذ روغنی را جدا کنید و کیک را داخل ظرف سرو قرار دهید و فقط حلقه قالب کمربندی را دور آن قرار دهید که بتوانید مواد فیلینگ را اضافه کنید. میتوانید این مرحله را انجام ندهید و بقیه مراحل را بعد از خنک شدن کیک داخل قالب ادامه دهید.
مرحله 5طرز تهیه فیلینگ شکلاتی :پودر ژلاتین را روی آب سرد بپاشید تااسفنجی شود سپس روی بخار کتری بن ماری کنید تا کاملا حل شود.شکلات تخته ای را روی بخار کتری بن ماری کنید و اجازه دهید کمی خنک شود.
مرحله 6پنیر ماسکارپونه را در ظرفی با همزن بزنید تا کاملا یکدست شود. خامه و پودر قند را نیز اضافه کنید و مخلوط کنید.(میزان پودر قند را بسته به ذائقه خود کم و زیاد کنید).
مرحله 7شکلات و ژلاتین بن ماری شده را اضافه کنید و همه مواد را بزنید تا یکدست شوند. چنانچه مایه خیلی سفت بود میتوانید کمی شیر یا دنت شکلاتی اضافه کنید.
مرحله 8این مواد را روی کیک ریخته و سطح آنرا کاملا صاف کنید و اجازه دهید چند ساعت داخل یخچال بماند تا سفت شود.
مرحله 9گاناش شکلاتی:خامه را روی حرارت قرار دهید و قبل از اینکه شروع به جوشیدن کند شعله را خاموش کرده و شکلات های تکه شده را اضافه کنید و مدام هم بزنید تا گاناش روان و یکدستی حاصل شود.
مرحله 10وقتی کمی خنک شد روی فیلینگ ریخته و صاف کنید و برای دو ساعت داخل یخچال قرار دهید.بهتر است چیزکیک یک شب داخل یخچال بماند سپس سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین