سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک چیز کیک کدو حلوایی

چیز کیک کدو حلوایی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۷ نفر
مواد لازم
پوره کدو ۱ لیوان
تخم مرغ ۲ عدد
آرد ۱ لیوان
شکر قهوه ای ۱ لیوان
روغن مایع ۳/۴ لیوان
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
دارچین ۱ قاشق چای خوری
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
شکر ۱/۲ لیوان
پنیر خامه ای ۳۰۰ گرم
ماست‏ ۲ قاشق غذا خوری
تخم مرغ ۲ عدد
آرد ۱ قاشق چای خوری
اسانس وانیلکمی
پنیر خامه ای ۱۰۰ گرم
کره ۲ قاشق غذا خوری
شکر ۱.۵ لیوان
اسانس وانیل ۱ قاشق چای خوری
نمک ۱/۸ قاشق چای خوری
شیر ۲ قاشق غذا خوری
گردوبه مقدار لازم
چیز کیک کدو حلوایی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت چیز کیک کدو حلوایی
روش ساخت
مرحله 1طرز تهیه کیک کدو حلوایی : روغن ، شکر قهوه ای ، 2 عدد تخم مرغ ، وانیل و پوره کدو حلوایی را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا خوب ترکیب شوند سپس مواد خشک ( 1 لیوان آرد ، نمک ، بیکیگ پودر ، دارچین ) را کم کم اضافه و با قاشق مخلوط کنید تا مایه کیک یکدست شود.
مرحله 2طرز تهیه کیک پنیر : 300 گرم پنیر خامه ای و 1/2 لیوان شکر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن 3 دقیقه بزنید تا خامه ای و یکدست شود ، در ادامه 2 قاشق ماست ، 1 قاشق آرد و کمی اسانس وانیل اضافه کنید ، هم بزنید تا مواد خوب ترکیب شوند سپس 2 تخم مرغ را اضافه و مخلوط کنید.
مرحله 3کرم پنیری : 100 گرم پنیر خامه ای و 2 قاشق کره را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا یکدست شود سپس 2 لیوان شکر ، وانیل و نمک را اضافه و مخلوط کنید ، در پایان 2 قاشق شیر را اضافه کنید و پس از اینکه کرم یکدست شد داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود.
مرحله 4ته قالب کاغذ روغنی بیندازید ، مایه کیک کدو حلوایی را داخل قالب بریزید و روی آن مایه چیز کیک را اضافه کنید سپس قالب را 60 – 70 دقیقه داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است قرار دهید ، پس از پخت در فر را باز کنید و اجازه دهید 1 ساعت چیز کیک داخل فر خاموش باقی بماند.
مرحله 5چیز کیک را پس از 1 ساعت استراحت از داخل فر خارج کنید و حداقل 8 ساعت داخل یخچال بگذارید تا خوب سرد شود و خودش را بگیرد سپس با کرم پنیری و گردوی خرد شده تزیین و سرو کنید ( دقت کنید که چیز کیک را با قالب داخل یخچال قرار دهید و تا خودش را نگرفته از قالب جدا نکنید ).
مرحله 6برای تهیه پوره کدو حلوایی : کدو را با مقداری اب داخل قابلمه بریزید و بپزید تا کدو نرم و آب آن تمام شود سپس با پشت چنگال له کنید و رطوبت اضافی اش را بگیرید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین