سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک چیز کیک قالبی

چیز کیک قالبی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
بیسکویت ۲ بسته
کره ۱۲۵ گرم
پنیر ماسکارپونه ۲۵۰ گرم
شکر ۵۰ گرم
پودر ژلاتین ۱ قاشق سوپ خوری
آب ۱/۴ پیمانه
خامه‏ ۲۰۰ گرم
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
پودر ژله ۱ بسته
چیز کیک قالبی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت چیز کیک قالبی
روش ساخت
مرحله 1پودر ژله رو با یک و نیم لیوان آب جوش بن ماری می کنیم تا ذرات ژله کاملا حل شه، قالب مورد نظر رو چرب می کنیم یا اینکه یه آبکشی کرده تو فریزر میذاریم تا دونه های یخ ظاهر شن حدود دو تا سه دقیقه. ژله رو داخل قالب ریخته و میذاریم یخچال نیم بند شه. تو این فاصله مواد رویه رو آماده می کنیم.
مرحله 2ابتدا پودر ژلاتین رو با 1/4 پ آب میذاریم رو بخار کتری یا حرارت غیر مستقیم تا ذوب بشه. پنیر ماسکارپونه، شکر و وانیل رو در ظرفی ریخته و در حد مخلوط شدن با همزن می زنیم، خامه صبحونه رو هم اضافه کرده و می زنیم تا مخلوط شن، پودر ژلاتین رو که به روش بن ماری ذوبش کردیم به مخلوط اضافه میکنیم کاملا هم می زنیم،
مرحله 3قالب رو از یخچال بیرون میاریم و مخلوط به دست آمده رو روی ژله ریخته و صافش میکنیم و میذاریم تو یخچال تا کمی خودشو بگیره. بیسکوییت هارو پودر میکنیم، کره ذوب شده در دمای محیط رو به پودر بیسکوییت اضافه میکنیم و قاطیشون میکنیم تا کره کاملا به خورد پودر بیسکوییت بره، کرم پنیری که کمی سفت شد مخلوط پودر بیسکوییت و کره روی کرم پنیری می ریزیم و فشرده می کنیم و میذاریم یخچال تا سفت بشه(8تا 10 دقیقه زمان میبره که سفت شه).
مرحله 44 تا 5 ساعت به چیز کیک زمان میدیم تا لا یه ها به هم بچسبن، برای بیرون آوردن از قالب (برای من پلاستیکی بود) لبه هاشو با چاقو جدا می کنیم و حدود 30 ثانیه داخل آب جوش میذاریم و تو ظرف سرو بر می گردونیم و کمی به اطراف ضربه می زنیم تا از قالب جدا شه.
مرحله 5ژله و کرم پنیری رو لایه ای ریختم داخل قالب، به این صورت که اول یه لایه ژله ریختم بعد از بستن یه لایه کرم پنیری و بعد دوباره ژله و باز کرم پنیری و در آخر بیسکوئیت. برای راحتی بیشتر میشه فقط به صورت سه لایه ژله، کرم پنیری و بیسکوئیتی درست کرد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین