سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک چیز کیک انار

چیز کیک انار
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
بیسکویت ۲۵۰ گرم
کره ۱۲۵ گرم
پنیر ماسکارپونه ۲۰۰ گرم
ماست‏ ۱/۲ پیمانه
آرد ۱/۴ پیمانه
تخم مرغ ۳ عدد
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
شکر ۱/۱/۴ پیمانه
انار ۱ پیمانه
ژله ۱ بسته
چیز کیک انار
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت چیز کیک انار
روش ساخت
مرحله 1ابتدا بیسکوییت ها و کره ذوب شده را در غذاساز کاملا با هم میکس می کنیم. (می توان از هر دو نوع یا یک نوع بیسکوییت استفاده کرد. فقط مقدار ان رعایت گردد. من از یه بسته پتی بور و خدودا 10 عدد بیسکوییت ساقه طلایی استفاده میکنم.)
مرحله 2مواد میکس شده را داخل قالب کمربندی ریخته و با ته لیوان یا گوشکوب دستی به ارامی صاف و فشرده میکنیم. سپس برای حدود 8 تا ده دقیقه داخل فر 170 درجه قرار می دهیم. با این کار شکنندگی کراست چیزکیک هنگام برش کم می شود.
مرحله 3در ظرف دیگر پنیر ماسکارپونه و شکر را خوب مخلوط میکنیم. سپس تخم مرغ را اضافه میکنیم و هم میزنیم. بعد از آن ارد و ماست را اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم تا مایع یکدستی حاصل شود.
مرحله 4بعد از خارج کردن قالب از فر و سرد شدن مخلوط اماده شده در مرحله قبل را بر روی بیسکوییتها میریزیم و برای مدت 45 دقیقه داخل فر 170 قرار می دهیم تا پخته شود. میتوان مشابه کیک با خلال دندان تست کرد. ممکن است ترک بخورد و یا کمی گنبدی شود که مشکلی ندارد. ضمنا زمان پخت بسته به نوع فر ممکن است متفاوت باشد.
مرحله 5ژله انار را با یک لیوان آبجوش مخلوط کرده و میگذاریم خالتی مشابه سفیده تخم مرغ بگیرد تا هنگام ریختن روی لایه دوم ، در ان نفوذ نکند.
مرحله 6در آخرین مرحله، پس از خروج قالب از فر و سرد شدن آن، دانه های انار را روی لایه دوم ریخته و سپس ژله نیم بند شده را به ان اضافه میکنیم. ترجیحا با قاشق بریزید که روی کل سطح کار پخش شود. سپس قالب را بمدت 3 ساعت داخل یخچال قرار داده تا ژله کاملا ببندد.
مرحله 7چیز کیک را برش دهید و نوش جان کنید...
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین