سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکیک چیز کیک انار بدون نیاز به فر

چیز کیک انار بدون نیاز به فر
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
بیسکویت ۳۰۰ گرم
کره ۱۰۰ گرم
عسل ۱ قاشق سوپ خوری
گردو ۱/۲ پیمانه
خرما ۴ عدد
پنیر خامه ای ۳۰۰ گرم
خامه‏ ۱ پیمانه
پودر ژلاتین ۲ قاشق سوپ خوری
آبلیمو ۱ قاشق سوپ خوری
شکر ۱/۴ پیمانه
دانه انار ۱.۵ پیمانه
چیز کیک انار بدون نیاز به فر
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت چیز کیک انار بدون نیاز به فر
روش ساخت
مرحله 1ابتدا لایه  بیسکویتی را آماده کنید. بیسکویت ها، کره، عسل، گردو های آسیاب شده و خرماهای پوست گرفته و خرد شده را داخل غذاساز بریزید تا مواد کاملا خرد شده و نرم شوند. قالب کمربندی را با کاغذ روغنی بپوشانید. سپس مخلوط را داخل آن بریزید و با پشت قاشق فشار دهید تا یک لایه داخل قالب تشکیل شود. قالب را به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید.
مرحله 2در این میان لایه پنیری را آماده کنید. پودر ژلاتین را داخل نصف پیمانه آب بریزید، سپس آن را روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا پودر ژلاتین کاملا در آب حل شود. بعد آن را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کاملا خنک شود.پنیر خامه ای را با همزن برقی بزنید تا نرم شود، سپس خامه  فرم گرفته، شکر و آب لیمو را اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید. وقتی مخلوط ژلاتین آماده شد، آن را هم اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. در انتها نیمی از دانه های انار را اضافه کنید.
مرحله 3قالب را از یخچال درآورید، سپس مخلوط پنیر را روی آن بریزید. دوباره قالب را به مدت حداقل 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا لایه پنیری خودش را بگیرد و چیز کیک آماده شود.بهتر است بگذارید قالب یک شب داخل یخچال بماند.
مرحله 4بعد از این که چیز کیک آماده شد، قالب را از یخچال خارج کنید، سپس به آرامی کیک را از قالب درآورید و آن را با دانه های انار تزیین کنید. حالا می توانید آن را سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین