سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکلوچه و کوکی پیراشکی کرمدار

پیراشکی کرمدار
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
آرد ۵۰۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
شیر ۱ پیمانه
روغن مایع ۱/۴ پیمانه
مایه خمیر ۱/۲ قاشق سوپ خوری
نمک ۱/۸ قاشق چای خوری
شکر ۱/۲ پیمانه
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
شکر ۱ پیمانه
آرد ۱/۳/۴ پیمانه
شیر ۱/۲ پیمانه
وانیل‏ ۱/۲ قاشق چای خوری
کره ۵۰ گرم
پیراشکی کرمدار
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت پیراشکی کرمدار
روش ساخت
مرحله 1یک قاشق غذاخوری از شکر را با خمیرمایه و شیر ولرم در ظرف بریزید و  به مدت 10 دقیقه در جای گرم قرار دهید تا عمل بیاید.
مرحله 2در کاسه ای نمک، روغن، بقیه شکر، وانیل و تخم‌مرغ را بریزید و هم بزنید تا  یکدست شوند. مخلوط شیر را اضافه کرده و مخلوط کنید. آرد را کم‌کم اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط کنید. خمیر حاصل را نباید وزر دهید، زیرا بعد از پخت خشک می‌شود.
مرحله 3خمیر را درون کاسه‌ای که کمی چرب کرده‌اید گذاشته و روی آن یک نایلون بکشید. یک پارچه هم روی آن بگذارید و سپس ظرف را در جای گرم مثل کابینت یا داخل فر خاموش به مدت یک ساعت قرار دهید تا خمیر استراحت کند.
مرحله 4سطح کار را کمی آرد بریزید. خمیر را روی آن قرار داده و با وردنه به قطر تقریبی 3 میلی‌متر باز کنید. خمیر را قالب بزنید و خمیرهای اضافی را از دور قالب‌ها جمع کنید. روی خمیرهای قالب‌زده را با پارچه بپوشانید و 20 دقیقه استراحت دهید.
مرحله 5تهیه کرم:شکر و آرد را با هم مخلوط کنید. شیر را اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شود، قابلمه را روی حرارت بگذارید و مرتب هم بزنید تا کمی غلیظ شود. وانیل و کره را اضافه کرده و مرتب هم بزنید تا کرم غلیظی حاصل شود. قابلمه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا مواد خنک شوند.
مرحله 6داخل یک قابلمه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. خمیر پیراشکی‌های قالب‌زده را بعد از استراحت دوم آهسته و ملایم داخل روغن داغ انداخته و سرخ کنید، سپس آنها را روی صافی بگذارید تا روغن اضافه‌شان گرفته شود.
مرحله 7پس از سرد شدن، خمیرها را با چاقوی نوک تیز از پهلو برش بزنید و از کرم سرد شده یک قاشق داخلش قرار دهید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین