سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابپیش غذا سایر پیراشکی اسفناج با مرغ و پنیر

پیراشکی اسفناج با مرغ و پنیر
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۳ نفر
مواد لازم
تخم مرغ ۱ عدد
شیر ۱/۲ پیمانه
روغن ۱/۴ پیمانه
آردبه مقدار لازم
اسفناج ۲۵۰ گرم
بیکینگ پودر ۱/۲ قاشق چای خوری
نمکبه مقدار لازم
پیراشکی اسفناج با مرغ و پنیر
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت پیراشکی اسفناج با مرغ و پنیر
روش ساخت
مرحله 1ابتدا اسفناج خام را به همراه شیر در غذاساز بریزد و یا به کمک گوشکوب برقی پوره کنید.در یک کاسه گود یک عدد تخم مرغ را به همراه فلفل با همزن دستی قدری بزنید تا از لختگی دربیاد سپس روغن مایع و پوره اسفناج را هم اضافه کنید و قدری مخلوط کنید تا با هم ترکیب بشوند.
مرحله 2در آخر آرد و بکینگ پودر و نمک را اضافه کنید به حدی که خمیر به دست نچسبد.روی کاسه را با سلفون بپوشانید و در محیط آشپزخانه نیم ساعت قرار دهید تا خمیر استراحت کند
مرحله 3در فاصله استراحت خمیر مواد میانی را آماده کنید که میتواند شامل سینه مرغ چرخ کرده و تفت داده شده به همراه پیاز، قارچ و فلفل دلمه ای با ادویه هایی شامل آویشن و پودر سیر و زنجبیل و جوز هندی باشد. یا میتوانید از هر مواد میانی که تمایل داشتید استفاده کنید.
مرحله 4خمیر را روی سطح آرد پاشی شده کمی ورز بدهید و سپس خمیر را به صورت یک دایره پهن کنید. به شکل علامت به علاوه+ با کمک گرفتن از مرکز دایره برش کوتاه بزنید مجددا هر قسمت را از وسط تقسیم کنید تا 8 شکل مثلثی داشته باشید. از سر مثلث به سمت پهنا 3 تا 4 برش کوتاه بزنید.
مرحله 5فر را روی دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید.مواد خنک شده را در انتهای مثلث ها قرار داده و مقدار کمی پنیر روی مواد بریزد و از انتها رول کنید. اضافات خمیر را از دو طرف پیراشکی با چاقو برش بزنید این برش علاوه بر زیبایی کار باعث چسبیدن دو طرف خمیر به هم نیز میشود و به این طریق مواد حین پخت از پیراشکی بیرون نمیزند.
مرحله 6اگر هنوز لبه ها به هم نچسبیده بود با کمک دست لبه ها را به هم فشرده کنید. سینی فر را با روغن مایع چرب کنید و پیراشکی ها را در سینی بچینید. سینی را در طبقه وسط فر به مدت تقریبا 20 دقیقه قرار دهید.
مرحله 7بعد از 15 دقیقه پیراشکی ها را چک کنید اگر کف پیراشکی طلایی رنگ شده بود پخت کامل شده است. در پایان پخت میتوانید در صورت تمایل شعله بالایی یا گریل را به مدت 3 دقیقه روشن کنید تا روی پیراشکی ها هم طلایی رنگ شود
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین