سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابپیتزا پیتزا لقمه ای بادمجان

پیتزا لقمه ای بادمجان
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲ نفر
مواد لازم
پودر سیر ۲ قاشق مربا خوری
فلفل دلمه ای ۱ عدد
سس مایونز ۱ قاشق غذا خوری
روغن زیتون ۱ قاشق غذا خوری
پنیر پیتزابه مقدار لازم
سیر ۳ حبه
بادمجان ۲ عدد
گوجه فرنگی ۳ عدد
پنیر پارمیجانو (پارمیزان یا پارمسان)به مقدار لازم
نمکبه مقدار لازم
ریحانبه مقدار لازم
پیتزا لقمه ای بادمجان
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت پیتزا لقمه ای بادمجان
روش ساخت
مرحله 1روش اول:
مرحله 2ابتدا نیمی بادمجانها را پوست کنده و نمک بزنید و نیم ساعت صبر کنید تا تلخی آن گرفته شود سپس آن را شسته و کاملا خشک کنید و به صورت حلقه ای خرد کنید.
مرحله 3نیمی دیگر از بادمجانها را با پوست حلقه ای خرد کرده و بعد نمک بزنید و مراحل قبل را تکرار کنید تاکاملا خشک شود.بعد از آنکه بادمجانها کاملا خشک شدند آنها را به فلفل و روغن زیتون آغشته کنید و 5 دقیقه دیگر استراحت دهید تا طعم ها جذب بادمجان ها شود.
مرحله 4گوجه فرنگی ها را پوست گرفته و حلقه ای خرد کنید.فلفل دلمه ای را ریز خرد کنید و در مقداری روغن کاملا سرخ کنید.
مرحله 5بادمجانها را سرخ کرده و روی سینی فر بچینید و روی آن مقداری فلفل دلمه ای سرخ شده بریزید.ادویه ها را با هم مخلوط کرده و روی فلفل دلمه ای بریزید.
مرحله 6گوجه ها را مقدار کمی در روغن تفت دهید اما مواظب باشید آب نیندازد.گوجه ها را روی ادویه قرار داده و روی آنها مقداری پنیر پیتزا بپاشید و 5تا 10دقیقه داخل مایکروویو یا فر داغ شده قرار دهید تا برشته شوند.
مرحله 7روش دوم:
مرحله 8مراحل را مثل روش اول ادامه دهید اما نه گوجه و نه بادمجان را سرخ نکنید فقط فلفل دلمه ای را به همان روش تهیه کنید.فر را روشن کنید تا داغ شود و بعد بادمجانها را روی سینی چرب شده قرار داده و داخل فر بگذارید و 15دقیقه یا بیشتر کاملا کبابی کنید.
مرحله 9داخل ظرفی پنیر پارمزان و سیر رنده شده ، سس مایونز ، مقداری پودر آویشن ، نمک و فلفل را خوب مخلوط کنید سپس گوجه های حلقه ای شده را داخل سس قرار دهید و وقتی بادمجانها را از فر خارج کردید روی آنها فلفل دلمه ای ریخته و گوجه فرنگی قرار داده و بعد پنیر پیتزا بریزید و مجددا 5دقیقه داخل فر قرار دهید تا برشته شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین