سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابپیتزا پیتزا قیفی

پیتزا قیفی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
پودر خمیر ترش ۱ قاشق سوپ خوری
شکر ۱ قاشق سوپ خوری
آب ۱/۲ پیمانه
شیر ۱ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
روغن مایع ۱/۲ پیمانه
نمک ۱ قاشق مربا خوری
آرد ۴-۵ پیمانه
پیتزا قیفی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت پیتزا قیفی
روش ساخت
مرحله 1پودر خمیر مایه فوری و ۱قاشق سوپخوری شکر را داخل آب گرم ریخته و درب ظرف را بسته و ظرف را ده دقیقه کنار میگذاریم تا خمیر مایه پف کند .
مرحله 2درون کاسه ای تخم مرغ , شیر گرم , پودر خمیر ترش عمل آمده ،نمک و کمی آرد الک شده اضافه کرده و مخلوط می کنیم. سپس روغن را اضافه کرده کمی هم میزنیم و بعد بقیه ی آرد را اضافه کرده ، و با دست حدود ۱۰دقیقه ورز داده تا وقتی که خمیر دیگر به دست نچسبد.
مرحله 3سپس درون ظرفی ترجیحا فلزی یا شیشه ای را خیلی کم چرب کرده و خمیر را داخل آن قرار میدهیم و روی ظرف را سلفون کشیده و در محیط گرمی قرار میدهیم ،به مدت حدودا نیم ساعت استراحت کند و حجم آن دو برابر شود.
مرحله 4آرد ممکن است کمی بیشتر و یا کمی کمتر از مقدار گفته شده نیاز باشد باید آرد الک شده را کم کم تا جایی اضافه کنید که وقتی خمیر را ورز میدهید از خمیر به دست نچسبد ،انگشت خود را برای ورز دادن داخل خمیر فرو نکنید، چون در این صورت بنظر میرسد خمیر به دست میچسبد بنابراین آرد بیشتری اضافه میکنید که باعث لاستیکی شدن خمیر میشود و موقع پهن کردن با وردنه خمیر را هر چه باز میکنید مجدد جمع میشود.
مرحله 5سپس روی سطح صافی را کمی آرد پاشی کرده وخمیر را با وردنه به قطر ۲-۳میل باز میکنیم و نوارهایی مثل روبان از خمیر به طول ۳۰ -۳۵ سانت و عرض ۱-۱/۵سانت برش می زنیم. دور قیف های فلزی را با روغن جامد خیلی کم چرب کرده و خمیر را از قسمت پایین نوک تیز قیف دور آن می پیچیم و انتهای خمیر را با آب می چسبانیم.
مرحله 6درون سینی فر کاغذ روغنی انداخته و روی کاغذ را با روغن جامد بسیار کم چرب میکنیم سپس قیف هارا کنار هم چیده و میتوانید روی آنها زرده تخم مرغ زده شده و زعفران بزنید و کنجد و سیاه دانه بپاشید .
مرحله 7و درطبقه ی بالای فر که از یک ربع قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه قرار میدهیم وقتی زیر نونها طلایی شد حرارت بالای فر را روشن کنید تا روی نانها هم طلایی شود
مرحله 8بعد از پخت و سرد شدن قیف فلزی را با چرخش جدا کرده و از مواد میانی داخل آن پر می کنیم.مواد میانی را به دلخواه تهیه کنید
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین