سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابگوشت پيراشكی گوشت

پيراشكی گوشت
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
آرد ۴ پیمانه
تخم مرغ ۲ عدد
روغن مایع ۱/۲ پیمانه
ماست‏ ۱/۲ پیمانه
پودر خمیر ترش ۱ قاشق سوپ خوری
نمککمی
کره ۱ پیمانه
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد
شیر ۱ قاشق سوپ خوری
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد
جعفری ۱/۲ پیمانه
سیب زمینی ۲ عدد
پنیر پیتزا ۱۰۰ گرم
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
روغن ۳ قاشق سوپ خوری
پيراشكی گوشت
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت پيراشكی گوشت
روش ساخت
مرحله 1آرد را داخل كاسه بريزيد و با نمك مخلوط كنيد، وسط آرد را كمي گود كنيد. درگودي تخم‌مرغ‌ها را بشكنيد. پودر خمير ترش و ماست را به همراه روغن مايع به تخم‌مرغ اضافه كرده و مواد را با هم خوب مخلوط كنيد و ورز دهيد.
مرحله 2خمير را به مدت پنج دقيقه ورز دهيد و به ده قسمت تقسيم كنيد. هر قسمت را به اندازه يك پيش‌دستي باز كنيد. روي هركدام مقداري كره آب‌شده يا روغن مايع بماليد و آنها را روي هم بگذاريد ، بعد خمير را روي تخته آردپاشي‌شده با كمك وردنه باز كنيد تا به اندازه يك نان تافتون شود.
مرحله 3دوباره خمير را رول كنيد و از خمير به اندازه يك نارنگي (80 گرم) جدا كنيد و كناري بگذاريد. روي هر تكه خمير را با چاقو يك برش ايجاد كنيد و كل خميرها را كناري بگذاريد تا استراحت كنند. در اين فاصله مايه گوشتي را آماده كنيد.
مرحله 4 يك عدد پياز را خرد كنيد، به همراه روغن و كمي زردچوبه تفت دهيد تا پيازها طلايي شوند. گوشت چرخ‌كرده را اضافه كنيد و همراه پياز داغ و كمي نمك و فلفل تفت دهيد. در آخر وقتي گوشت خوب سرخ شد، حرارت را خاموش كرده و جعفري‌هاي خردشده را اضافه كرده و با گوشت سرخ‌شده مخلوط كنيد. سيب‌زميني‌ها را هم آب‌پز كرده و بعد رنده كنيد.
مرحله 5هر قسمت از خمير را برداريد و كمي باز كنيد. در وسط خمير مقداري از مواد گوشتي بريزيد، بعد روي آنها كمي سيب‌زميني رنده‌شده و مقداري پنير پيتزا بريزيد. فر را با حرارت 180 درجه سانتي‌گراد گرم كنيد.
مرحله 6 پيراشكي‌هاي آماده‌شده را روي سيني فر بگذاريد و روي آنها زرده رقيق شده با شير بماليد و به مدت 30 دقيقه حرارت دهيد تا آماده سرو كردن شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین