سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدسر مدرن پای سیب دارچین

پای سیب دارچین
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
آرد سفید ۴ پیمانه
کره گیاهی ۱ پیمانه
آببه مقدار لازم
پودر قند ۱/۲ پیمانه
وانیل‏ ۱/۲ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
سیب ۲ پیمانه
شکر ۲ پیمانه
دارچین ۲ قاشق چای خوری
آبلیمو ۲ قاشق غذا خوری
گردو ۱/۲ پیمانه
پای سیب دارچین
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت پای سیب دارچین
روش ساخت
مرحله 1نیم ساعت قبل از شروع به کار ،آرد و کره را در فریزر گذاشته تا کاملا سرد شوند.
مرحله 2سیب ها را به همراه شکر روی شعله متوسط گذاشته تا کم کم شکر آب شود و سیب آب بیاندازد.صبر می کنیم تا آب سیب ها کاملا گرفته شود و مربا غلیظ شود، سپس شعله را خاموش کرده ،گردو، آب لیمو و دارچین را اضافه میکنیم ؛ مواد را کناری گذاشته تا خنک شوند.
مرحله 3کره را از فریزر در آورده و با چاقو به تکه های کوچک تقسیم می کنیم. پودر قند، بیکینگ پودر و وانیل را با آرد مخلوط کرده،کره را با چنگال به خورد آرد میدهیم، سپس قاشق قاشق از آب سرد اضافه میکنیم و سعی میکنیم با کمک سر انگشتان خمیر را فشرده و در وسط ظرف جمع کنیم.
مرحله 4دقت داشته باشید که هرچه آب کمتری اضافه کنید و کمتر ورز دهید کیفت خمیر بیشتر خواهد شد.خمیر را در کیسه پلاستیکی گذاشته و نیم ساعت در فریزر استراحت دهید.
مرحله 5خمیر را از فریزر در آورده و بین دو لایه پلاستیک گذاشته و با کمک وردنه به قطر نیم سانت باز میکنیم.خمیر را به آرامی بلند کرده ، کف و دیواره های قالب مخصوص پای را با آن می پوشانیم.با انگشت خمیر را به خوبی به دیواره ها میچسبانیم و اضافه ها را میگیریم.با چنگال کف خمیر را سوراخ کرده تا مانع پف شدن آن در زمان پخت شویم.
مرحله 6مواد میانی را که اکنون خنک شده روی خمیر ریخته و بطور یکنواخت پهن میکنیم.با مقدار باقی مانده ی خمیر به سلیقه ی خود روی پای را تزیین کرده و آن را به مدت ربع ساعت در یخچال میگذاریم. در این مدت فر را روشن کرده تا گرم شود.حرارت۱۸۰درجه سانتیگراد برای فر برقی و ۲۰۰درجه سانتیگراد برای فر گازی می باشد.
مرحله 7پای را۲۵الی۳۰دقیقه یا تا زمانی که از کناره ها طلایی شود در طبقه وسط فر پخته و در انتها به مدت یک دقیقه شعله ی بالای فر را روشن کرده تا روی پای نیز طلایی شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین