سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابپای و تارت پای توت فرنگی

پای توت فرنگی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
خمیر پای ۱ عدد
توت فرنگی ۵ فنجان
نشاسته ذرت ۱/۴ فنجان
شکر ۱۵۰ گرم
نمک ۱/۸ قاشق چای خوری
عصاره وانیل ۱ قاشق چای خوری
عصاره بادام ۱/۴ قاشق چای خوری
آب لیمو ۱ قاشق سوپ خوری
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد
خامه‏ ۱ قاشق سوپ خوری
پای توت فرنگی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت پای توت فرنگی
روش ساخت
مرحله 1خمیر پای را به اندازه ای که ظرف پای پزی را بپوشاند پهن کنید. به آرامی خمیر را کف ظرف فشار دهید به شکلی که کف و لبه های ظرف را بپوشاند. مواظب باشید خمیر را خراش ندهید. سپس با یک چاقو یا چاقوی آشپزخانه دور خمیر تا فاصله ی 1 سانتی متری ظرف ببرید.
مرحله 2خمیر را زیر خودش تا بزنید و یک لبه ی ضخیم تر به قطر نیم سانتی متر که روی لبه ی ظرف بیفتد درست کنید. سپس لبه های خمیر را چین دهید.
مرحله 3 فر را با دمای 425 درجه فارنهایت (220 درجه سانتی گراد) داغ کنید. یک سینی فر را روی طبقه ی وسط قرار دهید.
مرحله 4 کف نان را با چنگال سوراخ کنید. این کار مانع از آن می شود که موقع پختن هوا زیر آن جمع شود و حباب کند. روی نان را با دو ورقه فویل آلومینیوم بپوشانید. حتماً فویل را دور لبه های نان هم بکشید.
مرحله 5سپس روی فویل را با برنج خشک یا لوبیای خشک یا وزنه ی قرار دهید. 30 دقیقه در یخچال یا 10 دقیقه در فریزر بگذارید تا زمانی که زیر دست سفت باشد.
مرحله 6نان پای را در سینی فر که از پیش داغ شده قرار دهید و دمای فر را تا 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتی گراد) پایین بیاورید. 20 تا 30 دقیقه تا زمانی که نان طلایی شود در فر بپزید
مرحله 7 زرده ی تخم مرغ و خامه را در یک کاسه ی کوچک بزنید و جلای تخم مرغی درست کنید. سپس برنج، گندم یا وزنه و فویل را از روی نان پای بردارید. کف و کناره های نان را با برس از جلای تخم مرغی بمالید. 3 تا 5 دقیقه در فر بپزید تا جلای تخم مرغی خشک و براق شود. نان را قبل از پر کردن کاملاً خنک کنید.
مرحله 82 فنجان از توت فرنگی را داخل قابلمه ی کوچکی بریزید. توت فرنگی ها را به شکل تکه های درشت له کنید.
مرحله 9 شکر، نشاسته ذرت، عصاره وانیل، عصاره بادام، آب لیمو و نمک را اضافه کنید. بگذارید روی حرارت متوسط آرام غل بخورد و بپزد. گاهی هم بزنید. تا شکر حل شود و شیره ی آن غلیظ شود به مدت 3 تا 5 دقیقه بپزید. بگذارید کاملاً خنک شود.
مرحله 103 فنجان توت فرنگی مانده را با شیره و توت فرنگی خنک شده مخلوط کنید. هم بزنید تا توت فرنگی ها به خوبی غرق شربت شوند. مخلوط توت فرنگی را با قاشق روی نان پای خنک شده بریزید.
مرحله 11پای را قبل از برش دادن حداقل 2 ساعت در یخچال قرار دهید تا مواد وسط آن بگیرد. سپس با رویه ی خامه ی زده شده سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین