سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساب



ماهی و میگو و دریایی پاستا دریایی پنیری

پاستا دریایی پنیری
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
پاستا ۳۰۰ گرم
میگو ۲۵۰ گرم
ماهی ۵۰۰ گرم
کره ۳ قاشق سوپ خوری
آرد ۳ قاشق سوپ خوری
شیر ۳ پیمانه
پودر آویشن ۱ قاشق چای خوری
جوز هندی ۱/۴ قاشق چای خوری
قارچ ۲ پیمانه
پنیر موزارلا (موتزارلا) ۱.۵ پیمانه
روغنبه مقدار لازم
نمک و فلفلبه مقدار لازم
پاستا دریایی پنیری
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت پاستا دریایی پنیری
روش ساخت
مرحله 1ماهی را به صورت تکه‌های 5-4 سانتی‌متری خرد کرده و آن‌ها را به نمک و فلفل آغشته کنید. میگوها را هم با نمک و فلفل مزه‌دارکنید. سپس تکه‌های ماهی و بعد از آن میگوها را داخل تابه سرخ کرده و کنار بگذارید.
مرحله 2یک تابه دیگر را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، کره را در آن بریزید و صبر کنید تا ذوب شود. بعد آرد را بریزید و به‌ آرامی هم بزنید تا آرد و کره با هم مخلوط شوند. حدود 2-1 دقیقه آن‌ها را تفت دهید، سپس شیر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. پودر آویشن، جوز هندی، نمک و فلفل هم اضافه کنید. مرتب هم بزنید و صبر کنید تا سس غلیظ شود، سپس حرارت اجاق ‌گاز را خاموش کنید.
مرحله 3فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و قارچ‌های خرد شده را داخل آن تفت دهید. مقداری نمک و فلفل هم به قارچ‌ها بزنید. قارچ‌های تفت‌ داده شده را داخل ظرفی بریزید و کنار بگذارید.
مرحله 4در یک قابلمه مقداری آب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید، سپس پاستا را داخل آن بریزید. بعد از آن که پاستا نرم شد، داخل سبد بریزید و آبکشی کنید.
مرحله 5داخل قالب یا ظرف مورد نظرتان را کمی چرب کنید، سپس پاستا را داخلش بریزید. سس سفید را هم روی پاستا بریزید. سپس میگو، تکه‌های ماهی و قارچ را به صورت لایه لایه روی مواد بریزید. در انتها پنیر را هم روی مواد بریزید. روی ظرف را با فویل آلومینیومی بپوشانید و به مدت 15 دقیقه داخل فر قرار دهید. بعد فویل را بردارید و دوباره ظرف را به مدت 5 دقیقه داخل فر قرار دهید تا پاستای شما آماده شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستاره



فروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین