سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدسر مدرن پارفیت آناناس

پارفیت آناناس
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
گردوبه مقدار لازم
ژلهبه مقدار لازم
بستنی ۱ لیوان
شکر ۱/۳ لیوان
پودر نشاسته ۱ قاشق غذا خوری
آناناس ۱ لیوان
کره ۱ قاشق غذا خوری
پودر دارچین ۱/۲ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۱.۵ عدد
خامه‏ ۱ لیوان
شیر ۱ لیوان
پارفیت آناناس
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت پارفیت آناناس
روش ساخت
مرحله 1ژله را طبق دستور روی بسته بندی اماده کنید ( هر بسته ژله بصورت معمول با 1 پیمانه اب داغ حل میشود و با 1 پیمانه اب سرد مخلوط شده و برای چند ساعت درون یخچال قرار میگیرد تا بسته شود ).
مرحله 2قابلمه ای کوچک را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید ، خامه را درون قابلمه بریزید و ارام ارام شیر را به ان اضافه کنید ( شیر را ناگهانی اضافه نکنید تا خامه نبرد )
مرحله 3پس از اینکه شیر را با خامه مخلوط کردید و یکدست شد دارچین را اضافه کنید و با همان حرارت ملایم اجازه دهید تا مخلوط به جوش بیاید ، پس از جوش امدن قابلمه را از روی حرارت بردارید و مدت 10 دقیقه صبر کنید تا سس خامه ای خنک شود.
مرحله 4تخم مرغ ها ( 1 تخم مرغ کامل + 1 زرده تخم مرغ ) را با شکر و نشاسته مخلوط کنید ، سس خامه را مجدد روی حرارت ملایم قرار دهید تا شروع به بخار کردن کند ( مراقب باشید نجوشد ) سپس ارام ارام مخلوط تخم مرغی را اضافه کنید و انقدر هم بزنید تا خودش را بگیرد و غلیظ شود.
مرحله 5پس از اینکه مخلوط غلیظ شد کره را به ان اضافه کرده و مخلوط کنید ، از روی حرارت بردارید و اجازه دهید مخلوط خنک شود.
مرحله 6برای سرو دسر ابتدا کمی از ژله ای که اماده کرده بودید با قاشق کف ظرف شیشه ای بریزید و رویش تکه های اناناس و گردوی خرد شده قرار دهید
مرحله 7کمی بستنی روی میوه ها بریزید سپس مقداری سس خامه ای روی ان بریزید و باز به همین صورت مواد را اضافه کنید و در انتها نیز با مقداری اناناس و گردوی خرد شده تزئین کنید ، دسر را درون یخچال قرار دهید تا خنک شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین