سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابغذای حاضری نیمرو رولتی قلبی

نیمرو رولتی قلبی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲ نفر
مواد لازم
تخم مرغ ۳ عدد
هویج ۱ عدد
پیازچه ۱ عدد
پیاز ۱ عدد
شیر ۱/۲ پیمانه
نمک و فلفلبه مقدار لازم
روغن مایعبه مقدار لازم
نیمرو رولتی قلبی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نیمرو رولتی قلبی
روش ساخت
مرحله 1اول هویج، پیازچه و پیاز را نگینی خرد کنید و در صورت تمایل باهم کمی تفت دهید. اگر تفت دادید کناربگذارید تا حتما خنک شود‌ و گرنه تخم مرغتان همان اول میبنندد.
مرحله 2سپس زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید و در ظرف جداگانه ای بریزید.
مرحله 3مواد نگینی و شیر را به زرده و سفیده اضافه کنید به این صورت که ۱/۳ مواد را به زرده و ۲/۳ مواد را به سفیده اضافه میکنیم‌. نمک و فلفل را هم اضافه کرده و خوب هم بزنید سفیده را کمی بیشتر هم بزنید تا کمی سفید رنگ شود.
مرحله 4ماهیتابه کوچکی را چرب کنید و از مایع زرده به اندازه ماهیتابه بریزید و با شعله کم رو به متوسط بگذارید تا خودش رابگیرد. مثل روش پختن پنکیک است همان اندازه مایع و ماهیتابه.
مرحله 5وقتی تخم مرغ خودش را خوب گرفت از کنار آرام جدا کرده و رول کنید با کمک یه سیخ کوچک چوبی و قاشق یا چنگال. رول کردن را تا لایه آخر ادامه میدهیم و آرام تا پاره نشود و لایه آخر را نگه میداریم و رول تخم مرغ را کنار ماهیتابه میکشیم.
مرحله 6و از مایع زرده دوباره اندازه ماهیتابه میریزیم فقط حتما باید مایع دوم به آخر مایع اول که رول شده بچسبد و گرنه رولت کامل نمیشود.
مرحله 7وقتی مایع زرده تمام شد و رول کردید نوبت سفیده است که مرحله به مرحله بعد رول کردن اضافه کنیم تا سفیده نیز تمام شود. رولت حالت بیضی شکل دارد.
مرحله 8رولت را درسینی گذاشته و با چاقوی تیز شروع به برش زدن میکنیم. برش بیضی های کوچک. بعد بیضی های کوچک را نیز اریب برش میرنیم و دو تکه میشود یکی از تکه ها را بر عکس میکنیم و کنار دیگری میگذاریم و شکل قلب درست میشود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین