سبد خرید کالا
را به شماره 09379309042پیامک نمایید


شماره موبایل یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابغذای حاضری نیمرو رولتی قلبی

نیمرو رولتی قلبی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲ نفر
مواد لازم
تخم مرغ ۳ عدد
هویج ۱ عدد
پیازچه ۱ عدد
پیاز ۱ عدد
شیر ۱/۲ پیمانه
نمک و فلفلبه مقدار لازم
روغن مایعبه مقدار لازم
نیمرو رولتی قلبی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نیمرو رولتی قلبی
روش ساخت
مرحله 1اول هویج، پیازچه و پیاز را نگینی خرد کنید و در صورت تمایل باهم کمی تفت دهید. اگر تفت دادید کناربگذارید تا حتما خنک شود‌ و گرنه تخم مرغتان همان اول میبنندد.
مرحله 2سپس زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید و در ظرف جداگانه ای بریزید.
مرحله 3مواد نگینی و شیر را به زرده و سفیده اضافه کنید به این صورت که ۱/۳ مواد را به زرده و ۲/۳ مواد را به سفیده اضافه میکنیم‌. نمک و فلفل را هم اضافه کرده و خوب هم بزنید سفیده را کمی بیشتر هم بزنید تا کمی سفید رنگ شود.
مرحله 4ماهیتابه کوچکی را چرب کنید و از مایع زرده به اندازه ماهیتابه بریزید و با شعله کم رو به متوسط بگذارید تا خودش رابگیرد. مثل روش پختن پنکیک است همان اندازه مایع و ماهیتابه.
مرحله 5وقتی تخم مرغ خودش را خوب گرفت از کنار آرام جدا کرده و رول کنید با کمک یه سیخ کوچک چوبی و قاشق یا چنگال. رول کردن را تا لایه آخر ادامه میدهیم و آرام تا پاره نشود و لایه آخر را نگه میداریم و رول تخم مرغ را کنار ماهیتابه میکشیم.
مرحله 6و از مایع زرده دوباره اندازه ماهیتابه میریزیم فقط حتما باید مایع دوم به آخر مایع اول که رول شده بچسبد و گرنه رولت کامل نمیشود.
مرحله 7وقتی مایع زرده تمام شد و رول کردید نوبت سفیده است که مرحله به مرحله بعد رول کردن اضافه کنیم تا سفیده نیز تمام شود. رولت حالت بیضی شکل دارد.
مرحله 8رولت را درسینی گذاشته و با چاقوی تیز شروع به برش زدن میکنیم. برش بیضی های کوچک. بعد بیضی های کوچک را نیز اریب برش میرنیم و دو تکه میشود یکی از تکه ها را بر عکس میکنیم و کنار دیگری میگذاریم و شکل قلب درست میشود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین