سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نکاتی برای پخت نان

نکاتی برای پخت نان
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۰ نفر
مواد لازم
آردبه مقدار لازم
نکاتی برای پخت نان
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نکاتی برای پخت نان
روش ساخت
مرحله 1آرد : آردی را که استفاده میکنید باید از نوع مناسب برای تهیه نان مورد نظر باشد و از هر نوع آرد سبوس دار یا سفید که استفاده میکنید مرغوب باشد. سعی کنید از آردی که برای شیرینی پزی هست استفاده نکنید چون باعث میشود خوب خمیرتان عمل نیاید و سعی کنید آردتان را از نانوایی ها خریداری کنید.
مرحله 2آب یا شیر : برای اینکه خمیرتان بافت مد نظرتان را پیدا کند آب یا شیر را حتما به تدریج اضافه کنید. دمای آبی که برای نان استفاده میکنید خیلی مهم است اگر در دستور پخت نانتان تمام مواد خشک باید در آب یا مایع دیگر حل شود باید دمای شیر یا آب 43 تا 48 درجه سانتیگراد باشد، اما اگر آب باید به مواد خشک اضافه شود باید از دمای بالاتری که 48 تا54 است استفاده کرد میتوانید از دماسنج آشپزی استفاده کنید.
مرحله 3مایه خمیر : یکی از موادی است که جهت عمل آوردن خمیر نان است و همیشه مایه خمیر را تست کنید تا از سالم بودنش مطمین شوید و سعی کنید از مایه خمیر های بسته بندی شده استفاده کنید برای اینکه از تاریخ آن اطمینان حاصل کنید.
مرحله 4چربی ها : کره و روغن باعث میشود که بافت نان نرم تر و طعم بهتری پیدا کند و از کره های کم چربی استفاده نکنید چون با مقدار بیشتر آبی که داخل آن است باعث میشود که نان شما خمیر شود و زیاد پف نکند.
مرحله 5تخم مرغ: باعث میشود که غنی تر و رنگ بهتری پیدا کند و همین طور از تخم مرغ برای رومال کردن نان هم استفاده میشود که سطح نان را طلایی میکند و برای ریختن کنجد حکم چسب روی نان را دارد.
مرحله 6شکر : در مواد اولیه باعث میشود که با تولید دی اکسیدکربن در خمیر به ور آمدن و پف کردن خمیر کمک میکند.
مرحله 7نمک : یکی از مواد الزامی برای طبخ همه ی نان ها است که فعال شدن مایه خمیر را کنترل میکند. به ازای هر نیم کیلو آرد دست کم باید یک قاشق چای خوری نمک اضافه کنید و نمک را اول به آرد افزوده و بعد مایه خمیر را اضافه کنید.
مرحله 8بخار آب : حضور بخار آب باعث میشود که نان بهتر پف کند بهتر است که یک ظرف حاوی آب را در کف فر قرار دهید یا طی پخت نان چند بار مقداری آب درون فر اسپری کنید فقط توجه کنید 15 دقیقه اول اصلا در فر را باز نکنید چون باعث میشود که نان پف نکند.
مرحله 9افزودن موادی مثل سبزیجات معطر، میوه خشک،دانه های روغنی یا رنده پنیر پارمسان به نان طعم بهتری میدهد از این مواد زمان ورز دادن به خمیر اضافه کنید و سعی کنید خیلی هم زیاد اضافه نکنید که تناسب ترکیب نان بهم بخورد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین