سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان گل اتریشی

نان گل اتریشی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
خمیر مایه ۷ گرم
شکر ۱ قاشق چای خوری
شیر ۱.۵ پیمانه
کره ۶۰ گرم
نمک ۱/۲ قاشق چای خوری
شکر ۸۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
پوست لیمو ۱ قاشق چای خوری
آرد ۶۰۰ گرم
مواد لازم0
کره ۲۵ گرم
گردو ۱ پیمانه
کشمش ۱/۲ پیمانه
دارچین ۱ قاشق چای خوری
شکر ۲۰ گرم
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد
شیر ۱/۲ قاشق چای خوری
شکر ۱ قاشق چای خوری
زعفران آب کرده ۱/۲ قاشق چای خوری
نان گل اتریشی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان گل اتریشی
روش ساخت
مرحله 1یک پیمانه شیر ولرم، شکر و مایه خمیر را در ظرفی بریزید و 10 دقیقه در جای گرم و تاریک بگذارید تا عمل بیاید. دمای شیر باید در حدی باشد تا دست را نسوزاند.
مرحله 2تخم مرغ، کره، نمک، شکر، بقیه شیر و رنده پوست لیمو را در ظرفی بریزید و با هم مخلوط کنید، سپس مایه خمیر عمل آمده را اضافه کرده و مخلوط کنید. آرد را تا جایی اضافه کنید تا خمیر نرمی حاصل شود. خمیر را روی سطح آرد پاشی شده کمی ورز دهید.
مرحله 3در یک کاسه کمی روغن بریزید، خمیر را داخل آن قرار داده و بچرخانید تا چرب شود. روی کاسه را بپوشانید و یک ساعت در جای گرم قرار دهید تا حجم خمیر دوبرابر شود. در این فاصله مواد داخل نان را با هم مخلوط کنید.
مرحله 4خمیر را روی سطح آرد پاشی شده ورز دهید تا پف آن بخوابد. خمیر را به 16 قسمت مساوی تقسیم کنید. با این مقدار دو عدد نان خواهید داشت. هر قسمت را به صورت مستطیل های 25 در 8 سانتی متر باز کنید و روی آن ها مقداری کره بمالید، سپس مقداری از مخلوط را در وسط آن ها بریزید. خمیرها را لوله کنید. هرکدام از رول ها را دوباره به صورت حلزونی لوله کنید.
مرحله 5دو قالب کمربندی را چرب کنیدو رول های آماده شده را داخل آن ها بچینید. روی قالب ها را بپوشانید و 20 دقیقه به خمیرها استراحت بدهید. در این فاصله فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید.
مرحله 6مواد لازم برای رومال را با هم مخلوط کنید و روی نان ها بمالید . یک کاسه فلزی کف فر بگذارید و داخل آن آب سرد بریزید، سپس قالب ها را به مدت 30 دقیقه داخل فر قرار دهید تا نان ها بپزند.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین