سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان کرنبری

نان کرنبری
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
آرد ۵۰۰ گرم
مایه خمیر ۳ قاشق چای خوری
شکر ۳ قاشق چای خوری
شیر ۲۵۰ میلی لیتر
نمک ۱/۲ قاشق چای خوری
کره ۱۵۰ گرم
کره بادام زمینی ۵۰ گرم
شکر ۱۵۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
وانیل‏ ۱ قاشق چای خوری
کرن بری ۱ پیمانه
گردو ۱ پیمانه
نان کرنبری
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان کرنبری
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 170 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. در ظرفی 100 گرم آرد، مایه‌خمیر، شکر و شیر را با هم مخلوط کرده، 20 دقیقه استراحت دهید. بقیه آرد و نمک را با هم مخلوط‌کنید و بعد از این‌که مایه‌خمیر عمل آمد، به مواد اضافه کنید. مواد را با هم مخلوط کنید، سپس با انگشت وسط خمیر حفره‌ای ایجاد کنید.
مرحله 2در ظرف دیگری کره، شکر، کره بادام‌زمینی، تخم‌مرغ‌ها و وانیل را با هم زن برقی بزنید تا نرم و یکدست شود. حالا باید مخلوط حاصل را وسط مخلوط آرد بریزید و مواد را خوب هم بزنید. در انتها گردوهای خرد شده و کرنبری را اضافه کرده و دوباره هم بزنید تا مواد به‌طور یکدست با هم مخلوط شوند.
مرحله 3قالب مستطیل شکل مناسبی را چرب کرده و مواد را داخل آن بریزید. به مدت 2 ساعت قالب را درجای گرمی قرار دهید تا خمیر استراحت کند. بعد از زمان ذکرشده، قالب نان را داخل فر به مدت 90 دقیقه قرار دهید. فراموش نکنید که هر نیم ساعت نان را چک کنید.
مرحله 4هنگامی‌که پخت نان کامل شد، قالب را از فر خارج کرده و روی توری مشبک قرار دهید تا خنک شود. در صورت تمایل می‌توانید روی آن مقداری پودر قند الک کنید. حالا می‌توانید نان را برش بزنید و سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین