سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان پرتقالی کاکائویی

نان پرتقالی کاکائویی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
بادام ۳ پیمانه
بیکینگ پودر ۱.۵ قاشق چای خوری
نمک ۱/۲ قاشق چای خوری
کره ۱/۲ پیمانه
شکر ۱/۲ پیمانه
تخم مرغ ۳ عدد
پوست لیمو ۱ قاشق چای خوری
آب پرتقال ۱/۴ پیمانه
شکلات ۲۰۰ گرم
کره ۲ قاشق سوپ خوری
پودر کاکائو ۲ قاشق سوپ خوری
وانیل‏ ۱/۲ قاشق چای خوری
نان پرتقالی کاکائویی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان پرتقالی کاکائویی
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. برای آماده کردن لایه کاکائویی، در یک کاسه کوچک تکه‌های شکلات را همراه با کره و پودر کاکائو بریزید و آن را روی بخار آب قرار دهید تا شکلات و کره آب‌شده و مواد با هم مخلوط شوند. پودر وانیل را هم اضافه کرده و هم بزنید، سپس آن را از روی حرارت بردارید.
مرحله 2در یک کاسه بزرگ‌تر بادام پودر شده، بیکینگ‌پودر و نمک را با هم مخلوط‌کنید. در یک کاسه دیگر کره را با همزن برقی بزنید تا نرم و یکدست شود، سپس شکر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا با هم مخلوط شوند؛ البته حدود 2 دقیقه به هم زدن ادامه دهید.
مرحله 3در این مرحله تخم‌مرغ‌ها را دانه‌دانه اضافه کرده و بعد مواد را خوب بزنید، سپس رنده پوست لیمو را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید
مرحله 4حالا نیمی از مخلوط آرد(مخلوط بادام پودرشده و بیکینک پودر) را اضافه کنید و به‌آرامی هم بزنید تا آرد و مواد خوب با هم مخلوط شوند، سپس آب‌پرتقال را اضافه کنید و هم بزنید. در انتها بقیه مخلوط آرد را اضافه کنید و هم بزنید تا مایه کیک آماده شود.
مرحله 5قالب را با مقداری روغن چرب کنید. نیمی از مایه کیک را داخل قالب بریزید، سپس نیمی از مایه کاکائویی را روی آن بریزید و با کمک چنگال آن را پخش کنید. حالا بقیه مایه کیک را بریزید. قالب را به مدت 60-55 دقیقه داخل فر قرار دهید تا کیک بپزد، سپس قالب را از فر درآورید و صبر کنید تا کمی خنک شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین