سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان و پنير و سبزی

نان و پنير و سبزی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
آردبه مقدار لازم
تخم مرغ ۱ عدد
روغن مایع ۱/۲ پیمانه
شیر ۱ پیمانه
نمک ۱ قاشق چای خوری
خمیر مایه ۱ قاشق سوپ خوری
شکر ۱ قاشق سوپ خوری
پنیر صبحانه ۱۰۰ گرم
سبزی ۱۰۰ گرم
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد
کنجدبه مقدار لازم
نان و پنير و سبزی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان و پنير و سبزی
روش ساخت
مرحله 1به شير ولرم شكر اضافه كرده و هم بزنيد تا شكر در شير حل شود. مايه خمير هم را اضافه كرده و كناري بگذاريد تا عمل‌كرده و پف كند.
مرحله 2تخم‌مرغ را در كاسه‌اي شكسته، با روغن مايع مخلوط كرده و خوب هم بزنيد. نمك را هم افزوده و مايه خمير پف كرده را به مواد اضافه كرده و مخلوط كنيد.
مرحله 3آرد را كم‌كم به كاسه اضافه كرده و با مواد مخلوط كنيد. آنقدر آرد بريزيد تا جايي كه خمير درست شود. روي خمير را پوشانده و آن را استراحت دهيد تا خوب پف كند و حجم آن دو برابر شود. براي اين مرحله معمولا 3 ساعت كافي است.
مرحله 4پنير را خرد كرده و با سبزي‌هاي خردشده مخلوط كنيد. بعد از ورآمدن خمير آن را روي سطحي آردپاشي‌شده گذاشته، با وردنه باز كنيد تا به ارتفاع نيم تا يك سانتي‌متر باز شود.
مرحله 5با قالب گرد به قطر ده سانتي‌متر، از خمير دايره‌هايي جدا كنيد. با فاصله يك سانتي‌متر از مركز دايره روي شعاع‌ها برشي ايجاد كنيد، به اين ترتيب روي دايره چهار برش روي چهار شعاع خواهيد داشت.
مرحله 6در مركز دايره مقداري مخلوط پنير و سبزي گذاشته و برش‌هاي مثلثي روبه‌روي هم را، روي پنير و سبزي آورده و به همديگر بچسبانيد طوري كه به شكل گل درآيد. همه خمير را به همين صورت پنير و سبزي گذاشته و فرم دهيد.
مرحله 7فر را با حرارت 180 درجه سانتي‌گراد روشن كنيد تا گرم ‌شود. سيني فر را چرب كرده، نان‌هاي آماده را روي سيني فر گذاشته و با فاصله بچينيد. زرده تخم‌مرغ را با چنگال هم بزنيد تا يكدست شود.
مرحله 8با قلم‌موي آشپزخانه زرده را روي نان‌ها بماليد و روي آنها را با كنجد و سياهدانه تزئين كنيد. سيني را به مدت 20 تا 30 دقيقه در فر حرارت دهيد تا مرحله پخت نان‌ها كامل شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین